Іран відмовився від своєї ядерної програми. Переговори, щодо цього відбувались в Лозанні і тривали вони понад тиждень. За їх підсумками Іран підписав договір про відмову від створення ядерної зброї.

Це заявила в ніч на п'ятницю голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні.

Вона підкреслила, що остаточна юридична угода буде підписана в червні цього року.

"Наразі у нас немає остаточної угоди, але є політичне розуміння питань, що залишилися", - цитує Інтерфакс заяву Могеріні, коли вона залишила Лозанну після переговорів.

Головний європейський дипломат заявила, що всі головні проблеми вирішені та вдалося знайти узгоджену формулу.

"Можемо приступити до складання остаточного тексту... на червень заплановане підписання угоди, воно стане історичною віхою у відносинах між різними країнами на глобальному і регіональному рівнях", - додала Могеріні.

Вона також підкреслила, що ЄС вважає своєю головною місією у цій ситуації "не допустити створення Іраном ядерної зброї, забезпечити на роки і десятиліття виключно мирний характер іранської ядерної програми".

Могеріні наголосила, що це є історичним кроком у розумінні регіональної безпеки.

"Я постійно повторюю, що стабільність і безпека на Близькому Сході означає також стабільність і безпеку ЄС. Ми взаємозалежні, не тільки друзі і союзники, але брати і сестри", - підкреслила шеф зовнішньополітичної служби ЄС.

Домовитись про мирний характер ядерної програми Ірану вдалось в швейцарській Лозанні в четвер.