Після серії непальських землетрусів під завалами знайшли громадянина України. Його шпиталізували із переломом ноги.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

"Він перебував у складі альпіністської групи в горах, де сталася серія сходів лавин, викликаних, зокрема, руйнівним землетрусом. Потерпілий був евакуйований з гори вертольотом і госпіталізований. Загрози життю на даний момент немає ", - йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, не виключено, що йому знадобиться операція. У такому випадку у лікарні він затримається.

Читайте також: Українців в Непалі виявилося більше, ніж повідомлялося - МЗС

Водночас, влада Непалу дала дозвіл на посадку Іл-76 Міноборони України, що забере українців додому.

Про це "Українській правді" повідомив керівник Департаменту консульської служби Андрій Сибіга.

Непал розцінив чартерний літак, як комерційний, тому дав дозвіл на посадку Іл-76 Міноборони. Виліт запланували о 15 годин за місцевим часом. Усіх українців наразі організовують у автобуси.

Літак по дорозі із Непалу в Україну зробить технічну зупинку в Делі для дозаправки, а також в Баку, щоб відпочили пілоти.

Нагадаємо, за останніми даними, в результаті серії землетрусів, що почалася 25 квітня, в Непалі загинули близько 7,5 тис. чоловік.

Українські журналісти на місці подій попросили дипломатів про допомогу. 30 квітня для евакуації українців Міноборони відправило літак і делегацію на чолі з в.о. глави Держслужби з надзвичайних ситуацій Зоряном Шкіряком.

Коли літак прилетів до Індії, виявилося, що він несправний і потребує заміни однієї з деталей. Коли її доставили з Києва, з'ясувалося, що вона не підходить.