За порівняння комуністів з нацистами у Росії пропонують карати

поділитись

0

388

Володимир Путін закликав не політизувати підсумки Другої світової війни , а Держдума - не "паплюжити" георгієвську стрічку

Російські депутати пропонують ввести кримінальну відповідальність за публічне прирівнювання режиму нацистської Німеччини до політичного режиму СРСР. Відповідний законопроект підготував депутат Державної думи від фракції ЛДПР Віталій Золочевський.

Про це повідомляють "Известия".

Документ внесе зміни до чинної статті Кримінального кодексу "Реабілітація нацизму".

"У Росії нерідко трапляються випадки публічного порівняння політичних режимів СРСР та нацистської Німеччини. Даний законопроект був розроблений у зв'язку з тим, що зараз країна перебуває в протистоянні спробам переписати підсумки Другої світової війни", - йдеться в пояснювальній записці до нього.

Читайте також: Міноборони Росії вимагає повернути полонених спецназівців

Відповідні поправки торкнуться існуючого пункту закону. Зараз він кваліфікує як злочин "заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду і покарання головних військових злочинців європейських країн осі, схвалення злочинів, встановлених зазначеним вироком, а одно поширення завідомо неправдивих відомостей про діяльність СРСР у роки Другої світової війни, вчинені публічно" .

Президент Росії Володимир Путін заявив на початку травня, що часто роблять спроби політизувати підсумки Другої світової. 83% росіян, за даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, вважають за потрібне боротися з "фальсифікацією" історії своєї країни.

Раніше російські депутати внесли законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за "паплюження" символів перемоги у Великій вітчизняній війні. До них також належить і так звана георгіївська стрічка.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Техно
21.11.2017
Російський паблік Mash опублікував відео з місця події
0
0
11:01 22.11.2017
Опубліковано майже 3 тисячі раніше засекречених документів
0
0
10:36 22.11.2017
Від офіційного Києва вимагають рішучих дій. У протилежному випадку позитивних зрушень у вирішенні конфлікту не обіцяють
0
0
10:22 22.11.2017
Жінка тричі намагалась вдарити священнослужителя
0
0
09:54 22.11.2017
Кремль тестує здатність зброї до роботи в умовах бойових дій
0
0
09:47 22.11.2017