Росія назвала міжнародний трибунал для судового переслідування причетних до збиття літака "політичним шоу".

"Здається, це спроба організувати грандіозне політичне шоу, яке тільки шкодить зусиллям із пошуку винних. У цієї реолюції немає ніякого майбутнього", - заявив посол Росії в ООН Віталій Чуркін.

Посол зазначив, що необхідно дочекатися результатів розслідування, а потім думати про найбільш ефективний підхід до судового розгляду. Остаточна доповідь слідства у справі очікується в жовтні.

Читайте також: Малайзія наполягає на створенні міжнародного трибуналу у справі MH17

Росія як постійний член Ради безпеки ООН має право вето в цьому органі, який міг би затвердити пропозиції Малайзії, Нідерландів та інших країн-участників у спільному розслідуванні авіакатастрофи.

Нагадаємо, пасажирський літак "Малайзійських авіаліній" був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Жертвами стали 298 людей – пасажири і члени екіпажу.

Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики чи російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі.

31 травня британські слідчі звинуватили Міністерство оборони Росії у підробці супутникових зображень для підтримки своїх заяв.