Росії дозволили ігнорувати Європейський суд з прав людини

поділитись

0

234

Якщо постанова міжнародного суду, винесене за скаргою проти Росії, суперечить конституції, то його неможливо виконати

Сьогодні Конституційний суд Росії ухвалив рішення з приводу дотримання рішень Європейського суду з прав людини на території держави.

Про це повідомляє ТАСС.

Судді вирішили, що рішення Європейського суду можуть виконуватися на території РФ лише у випадку, якщо вони не суперечать Основному закону країни.

"Росія може в окремих випадках не виконувати міжнародні зобов'язання," якщо тлумачення норми міжнародного договору порушує норми конституції ", - заявив суддя КС Сергій Маврін.

Він підкреслив, що якщо постанова міжнародного суду, винесена за скаргою проти Росії, суперечить конституції, то її неможливо виконати.

Тим не менш, в російському суді зазначили, що в більшості випадків колізії між конституцією РФ і конвенцією з прав людини не виникають.

Судді ухвалили рішення, що верховенство Конституції забезпечується в двох процедурах. Перша дозволяє перевіряти закони, в яких Європейський суд знайшов вади. У другому випадку запит про тлумачення конституції направляють президент чи уряд РФ, якщо закони суду ЄС суперечать основному закону.

Матеріал по темі: Європа відмовляється від російського газу

Нагадаємо, що депутати Держдуми від усіх фракцій 11 червня офіційно звернулися в КС з проханням роз'яснити, в якій частині рішення Європейського суду з прав людини застосовуються на території РФ.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Копи не відпускали їх з автозаків навіть по потребі
0
0
03:56 27.03.2017
Співробітники "Мосміськмосту" силоміць виривали в прихильників Бориса Нємцова, які прийшли на місце вбивства політика, його портрети
0
0
03:26 27.03.2017
Люди в штатському і правоохоронці винесли з будівлі техніку
0
0
02:57 27.03.2017