Ірландські дипломати вирішили попросити країни Євросоюзу закликати населення Північної Ірландії до возз'єднання з рештою частини острова, щоб зберегти членство в ЄС.

Вони хочуть добитися підтримки цієї ідеї у лідерів країн євроспільноти на саміті, що пройде в Брюселі в суботу, 29 квітня. Там планують обговорювати позицію держав ЄС стосовно умов Brexit, передає The Independent.

Про те, що в фінальний договір по Brexit потрібно включити пункт про прихильність сторін ідеї єдиної Ірландії, ще наприкінці березня заявив глава ірландського уряду Енда Кенні. Така риторика розізлила офіційний Лондон. У столиці Туманного Альбіону відповіли, що більшість жителів Північної Ірландії хочуть залишитися у складі Великобританії.

Як відомо, під час референдуму про вихід Сполученого Королевства з ЄС 55,8% північних ірландців висловилися проти Brexit. Це дало привід націоналістичній партії "Шинн Фейн" ініціювати референдум про статус Північної Ірландії.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", після виходу Великобританії з Євросоюзу Іспанія може заявити свої права на Гібралтар.

Популярні новини зараз

Папа римський Франциск зажадав зупинити насильство на Донбасі: "З тривогою слідкую"

Шостий тиждень Великого посту перед Великоднем 2021: Лазарева субота і Вхід Господній в Єрусалим

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще