Ірландські дипломати вирішили попросити країни Євросоюзу закликати населення Північної Ірландії до возз'єднання з рештою частини острова, щоб зберегти членство в ЄС.

Вони хочуть добитися підтримки цієї ідеї у лідерів країн євроспільноти на саміті, що пройде в Брюселі в суботу, 29 квітня. Там планують обговорювати позицію держав ЄС стосовно умов Brexit, передає The Independent.

Про те, що в фінальний договір по Brexit потрібно включити пункт про прихильність сторін ідеї єдиної Ірландії, ще наприкінці березня заявив глава ірландського уряду Енда Кенні. Така риторика розізлила офіційний Лондон. У столиці Туманного Альбіону відповіли, що більшість жителів Північної Ірландії хочуть залишитися у складі Великобританії.

Як відомо, під час референдуму про вихід Сполученого Королевства з ЄС 55,8% північних ірландців висловилися проти Brexit. Це дало привід націоналістичній партії "Шинн Фейн" ініціювати референдум про статус Північної Ірландії.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", після виходу Великобританії з Євросоюзу Іспанія може заявити свої права на Гібралтар.

Популярні новини зараз

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Під Хмельницьким потужний вибух розніс багатоповерхівку — десятки людей опинилися на вулиці

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Андрій Данилко зустрічається з власною "мамою", фанати в ауті: "Ходок по бабусям"

Показати ще