Українська оборонна промисловість за оцінками експертів могла покрити не тільки потреби ЗСУ як у мирний, так і в неспокійний час. Вона могла приносити чималі прибутки державі, але виявилося, що тривалий час в комплексі зброї та техніки нашої держави проводилися масштабні розкрадання.

Золота "оборонка": хто заробляє на українській техніці?

Укроборонпром, державне підприємство
Укроборонпром, державне підприємство

За інформацією розслідування "Bihus.info", причетним до цього міг бути син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор. Подейкують, Гладковський-молодший, якому на той момент було 22 роки, разом із партнерами організував приблизно у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки.

При цьому, державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну "Укроборонпром" знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду. Саму схему розслідувачі вже описували півтора роки тому.

Популярні новини зараз

Погода 17 вересня натякне українцям, що час діставати шуби — дощі псують всю "малину"

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Укроборонпром, державне підприємство
Укроборонпром, державне підприємство

Восени минулого року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів афери, перевірка показала, що наведені у переписках факти відповідають встановленим раніше - надісланий архів, скоріше за все, є автентичним.

Укроборонпром, державне підприємство
Укроборонпром, державне підприємство

Бізнесом на державних закупівлях, крім вже згаданого Ігоря Гладковського, займався також його друг Віталій Жуков, який "оформлює документи, заносить відкати". Він працював в "Укроборонпромі", звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор.

Третій учасник - Андрій Рогоза, котрий "ще до народження тріо з Жуковим і Гладковським, заробляв на сумнівних оборонних контрактах".

ЗСУ
ЗСУ

Як свідчить оприлюднене листування, Гладковський-молодший займався вирішенням питання найвищого рівня, узгоджуючи договори, зокрема, через свого батька. Гладковський-старший, крім посади в РНБО, також має бізнес-відносини з президентом Петром Порошенком.

Візит Петра Порошенка до США для участі у засіданні Генеральної Асамблеї ООН
Візит Петра Порошенка до США для участі у засіданні Генеральної Асамблеї ООН

Жуков і Рогоза займались так званою "поточною чорною роботою" – безпосередньою організацією поставок, домовленностями із постачальниками і переказом коштів.

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському

У спілкуванні з керівниками держпідприємств і постачальниками підприємці прямо кажуть про контрабанду з Росії і обговорюють перерахування коштів.

Приміром, домовлялися вони про питання, котрі Гладковський повинен був вирішити за допомогою батька. Суми з трьох фірм випливали солідні – близько щонайменше 250 мільйонів гривень, зароблених через 3 основні фірми-прокладки.

завод "Кузня на Рибальському"
завод "Кузня на Рибальському"

Кузня на Рибальському
Кузня на Рибальському

Такою фірмою виступала навіть "Кузня на Рибальському", яка тоді належала Порошенку. Водночас, у листуваннях Рогоза згадує 500 мільйонів, тож розслідувачі припускають, що справжній заробіток від схеми був значно більшим.

Дивіться: Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки) /// Наші гроші

Нагадаємо, МВС України запустило онлайн-сервіс "Вибори-2019".

Як повідомляв "Знай.ua", мешканка Львова погрожувала кандидату в президенти України Володимиру Зеленському. Повідомлення вона надсилала з телефону батька. Також "Знай.ua", Порошенко мріє попрощатися з Україною.