Вибачте, цей текст доступний тільки українською

У Львові днями відбулася прес-конференція на тему " Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів", провів її лідер Громадського руху "Рідна країна" Микола Томенко. Під час заходу він також підтвердив свою готовність у разі потреби балотуватися на виборах наступного року.

Всі положення, як наголошує політик, були розроблені із професійним підходом та за участю провідних науковців. Під час виступу політик пояснив чому ми мусимо захищати Конституцію та які небезпеки на нас чекають в разі її зміни.

"Перед початком виборчої кампанії кандидати навперебій намагаються переконати громадян, що нам конче необхідно змінити Конституцію та політичний режим. В ході презентацій можна виділити декілька тенденцій. Наприклад, діючий президент намагається викорінити в Україні олігархію, бо поводить себе як олігарх, працює з олігархами та в команді в нього теж олігархи. Тому сьогодні в країні домінуючою доктриною є владна олігархія", - прокоментував Томенко.

Популярные статьи сейчас
Военнообязанным дали время до 5 февраля: что нужно успеть Касается всех получателей пенсий: украинцам дали 30 дней на явку в ПФУ Украинцы получают штрафы за паспорта: кому грозят неожиданные расходы Лучше не берите 500 гривен у кассиров: украинцев предупредили об опасности, и даже банк не поможет
Показать еще

За його словами, повернення до авторитарного режиму призведе до підриву верховенства права.

"Інший кандидат переконує українців, що нас врятує авторитарний режим, який він очолить і під нього потрібно підлаштувати Конституцію. Прихильникам таких концепцій нагадаю, що країни, які найбільше пережили переворотів і конфліктів, – це країни з авторитарними режимами. Яскравим прикладом є Латинська Америка, де конституцію використовували не для того, щоб закласти основу для “врядування законів, а не людей”, а як знаряддя підриву верховенства права, оскільки її змінювали для однієї людини, щоб він міг залишатись при владі так довго, як захоче і мав необмежені повноваження", - підкреслив він.

Томенко зазначив, що чинна влада намагається зняти із себе відповідальність за помилки, прикриваючись у цей час народом:

"Інша доктрина, яку сьогодні активно обговорюють, має на меті залучити всіх громадян до управління країною, що є нічим іншим, як елементом охлократії. Такі дії мають важкі наслідки, оскільки питання компетентності зникає і, прикриваючись й використовуючи народ, політики будуть й надалі безвідповідально діяти в своїв інтересах. Тому я переконаний, що Україні потрібне врядування законів, а не олігархів та натовпу".

Політик розповів про концепцію, яка не потребує змін до Конституції і не загрожує верховенству права в Україні.

"Наша команда прийняла рішення брати участь у майбутніх президентських та парламентських виборах. Наша альтернатива – це жорстке дотримання Конституції, яка збалансовує владу. Ми готові показати, що є набагато ефективніший шлях – це почати виконувати існуючий основний закон України в форматі парламентсько-президентської республіки, не змінюючи Конституцію на наступний день після зміни влади. Зараз обговорюється питання можливості дебатів між прихильниками парламентської моделі та президентської. Ми готові долучитись до цієї дискусії і готові запропонувати інший варіант, більш чіткий. Ми пропонуємо 10 пунктів нашої концепції "Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів", які дозволять узаконити парламентсько-президентську форму державного правління, змусять Президента дотримуватися Конституції та законодавства України й виконувати власну програму, а Уряд – повноцінно виконувати повноваження вищого органу виконавчої влади. Це можливо зробити без внесення змін до Конституції та в короткі терміни. Норми чинного Регламенту Верховної Ради України дозволяють створити дієву парламентсько-президентську республіку впродовж 100 днів", - підсумував Томенко.

Дивіться: Микола Томенко: Вибори президента 2019. Чого чекати?

Нагадаємо, Томенко заявив про готовність балотуватися у президенти. Як повідомляв Знай.ua, скандальний мер Ірпеня збирається у Раду. Також Знай.ua писав, українцям запропонували нову Конституцію.