У Чернігівській області в період з 21 до 22 год на території зруйнованого арсеналу зброї спостерігалась детонація боєприпасів.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Так, за інформацією пожежників, які за допомогою власної авіації провели цілих дванадцять скидів води (близько 48 тонн) - у межах арсеналу зброї та 19 скидів (38 тонн) - поза межами технічної території. Крім того відзначається, що з самого початку рятувальних робіт ними було проведено 98 скидів води, що становить 704 тони.

У свою чергу піротехнічні підрозділи відпрацювали близько 50 заявок про віднайдення небезпечних частин боєприпасів. Загалом від початку робіт піротехніки відпрацювали близько 230 заявок.

У ДСНС також відзначили, що проводиться розвантаження вибухонебезпечних предметів виявлених в ході очищення території, прилеглої до арсеналу.

Разом з тим варто відзначити, що декілька днів поспіль вся Україна завмерла біля телеекранів, спостерігаючи за перипетіями на Чернігівщині, де гриміли масштабні вибухи військових складів.

Суспільство, політики та жителі самої Ічні намагаються знайти відповідь на запитання, що ж насправді стало причиною надзвичайної події і хто стоїть за трагедією невеличкого містечка?

Власну думку з цього приводу у розмові з українськими ЗМІ висловив експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

"Коли мене на наступний ранок після вибуху запитали про Ічню, я висунув три версії. Перша - ситуація пов'язана з безвідповідальністю конкретних посадових осіб. Друга - спроби приховати розкрадання боєприпасів та стрілецької зброї. І третя, якої я дотримуюся - це диверсія, так як Ічня знаходиться недалеко від кордону з Росією, і це вже не перший, і не другий випадок, коли вибухають такі серйозні арсенали", - розповів військовий.

Василь Богдан наголосив, що у диверсії вбачає систематичні роботу ворога.

"Кожен склад може вибухнути. Але потрібно розуміти, що яким би не був цивільно-демократичний контроль над сектором безпеки і оборони, він повинен відбуватися в рамках закону "Про державну таємницю". Зараз багато журналістів і політики намагаються з'ясувати, скільки чого і де лежить. В умовах, коли у нас йде війна, ми повинні уникати поширення пліток, сіяння паніки. Це веде до паралізації суспільства, і ми не повинні виказати ту інформацію, якою може скористатися ворог і нанести нам ще більших збитків", - резюмував експерт.

Нагадаємо, військові намагаються врятувати напівзруйноване місто.

Як повідомляв "Знай.ua", в Ічні прогриміли нові вибухи.

Також "Знай.ua" писав, що рятувальники розповіли про ситуацію на арсеналі.

Вибухи на складі боєприпасів біля Ічні лунають безперервно