Російський газовий монополіст "Газпром" ініціював арбітражний розгляд проти України за штрафу на 6 млрд доларів. Про це повідомляє "Громадське".

Як повідомляє монополіст: "Україна в особі Антимонопольного комітету наклала на "Газпром" необґрунтований і несправедливий штраф у розмірі, що перевищує 6 млрд доларів (включаючи пені) за нібито зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України".

У "Газпрому" заявили, що штраф і дії по його стягненню порушують права монополіста, що були узгоджені між РФ і Україною.

Зокрема, "Газпром" просить арбітраж прийняти рішення про виплату грошового відшкодування та застосуванні інших засобів правового захисту.

Популярні новини зараз

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Центр Києва перекрили перед виступом Зеленського: чергують силовики з автозаками, всі фури перевіряють

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Показати ще

"Компанія буде продовжувати захищати свої права усіма доступними засобами у рамках чинного законодавства", - підкреслюється в повідомленні газового монополіста РФ.

Нагадаємо, в січні 2016 року Антимонопольний комітет наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україну в розмірі майже 86 млрд грн.

За рік - через пеню - сума подвоїлася. В цілому мова йде про стягнення з Газпрому в дохід загального фонду державного бюджету України 171 млрд 931 800 000 грн.

До активів, які уряд планує заарештувати потрапило майно компаній "Газпром збут Україна" і "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України", а також цінні папери ВАТ"Інститут ЮЖНИЙГИПРОГАЗ" і АТ "Газтранзит".

Нагадаємо, в понеділок, 24 вересня, стало відомо про втрати російським "Газпром" лідерства в рейтингу глобальних енергетичних компаній S & P Global Platts Top 250 Global Energy Company Rankings.

Раніше Знай.ua повідомляв, міністерство фінансів України оприлюднило доповідь щодо старту газопроводу "Північний потік-2" з Росії в Західну Європу. Згідно з підрахунками чиновників, наша держава може втратити близько 3% ВВП через скандальне будівництво.

Також Знай.ua писав, апеляційний суд Швеції 13 вересня підтримав українську сторону і скасував рішення про тимчасове призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.