Всі міфи і сумніви останнього часу скасовуються фактом підписання соглашения між президентом України і Вселенським патріархом. Суть підписаного договору пояснив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВін зазначає, що угоду можна назвати "договором про підтримку створення єдиної помісної православної церкви в Україні".
Павленко розповів, що в угоді прямо говориться про створення незалежної церкви, якій надається Томос про автокефалію.
Вселенський патріархат, за словами Павленка, в першу чергу сприяти зв'язкам цієї церкви зі вселенським православ'ям. Саме для цього ґрунтується місія Вселенського патріархату - ставропигийное представництво, яке буде діяти у Києві Андріївської церкви і буде свого роду посольством.
Про що свідчить ця угода? Всі міфи і вкидання останнього часу фактом підписання цієї угоди скасовуються. В першу чергу стосовно того, буде це незалежна церква або форма підпорядкування Вселенському патріархату. Є чітка фіксація того, що мова йде про незалежну церкви, яка отримає місце в диптиху, тобто в порядку згадування православних церков, як незалежна церква", - заявив директор НІСД.
В даний час порядок розміщення Церков у диптиху наступний:
1. Константинопольська.
2. Олександрійська.
3. Антіохійська.
4. Єрусалимська.
5. Російська.
6. Сербська.
7. Румунська.
8. Болгарська.
9. Грузинська.
10. Кіпрська.
11. Елладська.
12. Албанська.
13. Польська.
14. Чеських земель і Словаччини.
Павленко зазначив, що факт підписання угоди між вселенським патріархом і Петром Порошенко ніяк не суперечить законодавству України про відокремлення церкви від держави.
"Профільний закон України про свободу совісті та релігійні організації не просто дає право, а зобов'язує державу сприяти релігійним організаціям у реалізації їх законних інтересів", - пояснив Павленко.
В цьому можна буде переконатися після публікації тексту договору.
Нагадаємо, Вселенський Патріарх розповів про майбутнє української церкви. Порошенко і патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю.
Як повідомляв Знай. ua, призначення Філарета отримала несподіваний поворот. Патріарху Філарету ніхто не забороняв брати участь у виборах предстоятеля УАПЦ.
Знай. ua писав, що вусатий сторож Туреччини затьмарив зустріч Порошенка і Варфоломія. Тварина "зустріло" українського президента і Вселенського патріарха після переговорів.