Після отримання Україною томосу підконтрольна Росії влада Криму може почати мстити помісній церкві, яка буде у Криму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
Варто відзначити, що архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви (Київського патріархату) Климент (Кущ) відзначив, що російська влада реально може розпочати переслідування священників КП відразу ж після отримання Томосу від Вселенського патріарха.
Більше того Климент відзначив, що рухи проти української церкви у Криму вже розпочинались проте тамтешня влада зуміла їх зупинити, проте після створення помісної церкви це може змінитись.
"На одній зустрічі Аксьонов (Сергій Аксьонов, очільник російського уряду Криму – ред.) сказав, що владика Лазар просив не чіпати, тому що є побоювання, що якщо на території Криму будуть якісь протиправні рухи щодо церкви Київського патріархату, це може відобразитися на храмах Московського патріархату на материковій Україні. Після отримання томосу ніщо і ніхто не може стримувати (представників російської влади півострова – ред.), крім Бога. Так, дійсно, можуть бути більш жорсткі дії відносно до церкви Київського патріархату після прийняття томосу", – вважає він.
Разом з тим варто відзначити, що митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній переміг у другому турі таємного голосування на посаду предстоятеля Православної церкви України.
Наразі вже відомо, що Епіфаній отримав переконливу перемогу після того, як свою кандидатуру зняв митрополит Луцький та Волинський Михаїл.
Також відзначається, що ще під час собору представників Київського патріархату предстоятель церкви Філарет сподівався одноголосним рішенням присутніх затвердити кандидатуру Епіфанія проте при відкритому голосування 12 із 40 членів Собору КП підтримали митрополита Луцького і Волинського Михаїла.
Також ще одним явним кандидатом на місце предстоятеля був представник УПЦ МП митрополит Вінницький Сімеон. Через, що після першого туру голосування підтримка фактично порівну поділилась між митрополитами Михаїлом, Симеоном та Епіфанієм.
"І тут позиція групи Філарета стала ключовою. Як розповів один із присутніх на Соборі, волинського владику "вмовили" зняти свою кандидатуру. Підтримувати ж вихідця із Московського патріархату архієреї КП не мали ні найменшого наміру. Епіфаній переміг з відривом у майже 20 голосів", - йдеться у публікації.
"В іншому випадку патріарх Філарет погрожував не ліквідовувати УПЦ КП і не брати участі в соборі", - пише агентство.
Нагадаємо, стало відомо, де і коли "хреститимуть" молоду церкву.
Як повідомляв "Знай.ua", нова церква в Україні отримала назву.
Також "Знай.ua" писав, що Українська церква стала незалежною, а палає - в Росії.
Перше звернення Предстоятеля Української помісної автокефальної православної церкви