Український бізнес в найближчий рік очікує обмінний курс гривні відносно до долару буде на рівні 29,99 гривні за долар.

Про це повідомляє "Хвиля".

При такому курсі власники підприємств все ж прогнозують загальне зростання української економіки та своїх власних активів.

Проте тут вже відзначається, що при подальшому збільшенні заробітної плати, а також при адміністративному регулюванні цін значно посилиться інфляція.

Популярні новини зараз
Грошей може не вистачити: попри літній сезон, в Україні злетіли в ціні перець, огірки та кабачки Українці бронюють номери в Ялті на Новий рік, готельєри в паніці: "Який курс гривні?" У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов Карпатська мольфарка Магдалена Мочіовські зізналася, як побачила уві сні закінчення війни: названо можливі терміни
Показати ще

Крім того у наступні 12 місяців підприємці очікуються значне зростання обсягів товаровиробництва та послуг.

Також прогнозується висока інфляція - зростання споживчих цін на 9,5% (в III кварталі - 8,9%).

Проте найбільшу тривогу викликають негативні очікування опитаних підприємців, які висловились стосовно потреби у позикових коштах вже найближчим часом.

Підприємства, які планують брати банківські кредити, продовжують віддавати перевагу національній валюті.

Варто відзначити, що більшість підприємців все ж відзначають, що основним фактром, який стримує розвиток бізнесу в Україні є занадто високі ціни на енергоносії та сировинні матеріали.

Разом з тим варто відзначити, що заступник голови НБУ Олега Чурія зазначив, що ціни в Україні, у порівнянні зі світовим ринком, дуже низькі, а на долар на цьому самому ринку мало не моляться. Саме тому українська гривня опинилася в аутсайдерах індексу Біг-Мака.

Олег Чурій, у свою чергу, привів дані видання The Economist, яке з 1986 року вираховує індекс Біг-Мака. Вже з самого початку року, з січня 2019 року, журнал приніс погані новини для української гривні – валюта недооцінена на 65,2%.

"Якщо уважно читати дослідження The Economist, то не тільки України має недооціненою валюті. Це кілька десятків країн, недооцінені до долара приблизно на 50-60%. Але у цього є багато причин. По-перше, долар США сьогодні є дуже сильною і переоціненою валютою. Можна сказати по-іншому: долар переоцінений до багатьох валют країн", - заявив Чурій.

Заступник голови Національного Банку України також додав, що загальноприйнятий "Індекс Біг-Мака" – не показник того, що "курс повинен повернутися на якийсь рівень, розрахований за цим індексом".

"Це більше довгостроковий тренд, який може свідчити, що валюти можуть зміцнюватися", - підкреслив заступник голови НБУ.

Нагадаємо, у лютому гривня нокаутує долар.

Як повідомляв "Знай.ua", Нацбанк зробить гаманці українців важчими, і справа не в інфляції.

Також "Знай.ua" писав, що національній валюті напророкували крутий підйом.

У 2019 році мінімальна зарплатня може зрости до 4173 гривень