Незважаючи на той факт, що в січні 2019 року українці отримали нові платіжки за тепло, перерахований на підвищену ще в листопаді ціну на газ для населення, кількість субсидиантов в країні зменшилося. Якщо в січні минулого року держава допомагала оплачувати комуналку 3,9 млн сімей, то на початку цього року – лише 3,6 млн, підрахували у Держстаті. І додали, що зменшився і середній розмір держдопомоги.

Про це пише UBR.

"Порівняно з січнем 2018 року середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство зменшився на 21,3% і склав 915,9 грн.", - розповіли у Мінсоцполітики.

опалення

А в грудні 2018 в середньо українці отримували пілги в розмірі всього 713 грн.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Втім, якщо спиратися тільки на дані Держстату, справа зовсім не в тому, що уряд, як і обіцяв МВФ, розчищає ряди субсидиантов. У січні цього року за субсидіями на оплату комунальних послуг звернулися 2,8 млн домогосподарств. Це на 55,5% менше, ніж у січні минулого року.

тарифи

Нагадаємо, що кияни минулого місяця отримали перші платіжки за опалення і гарячу воду. Тарифи збільшились на 22%, однак десятат частина жителів столиці платитимуть ще на 12% більше.

Однак таку суму нарахували за опалення в тих будинках, де немає індивідуальних лічильників, а оскільки на січень місяць припало чимало холодних днів і витрати газу були більшими, відповідно і суми в платіжках роздуло.

оплата за комуналку

А тим, хто значно переплатив за комуналку, можуть повернути кошти. Для цього киянам потрібно звернутися з відповідною заявою. Кожен окремий випадок розглядатимуть індивідуально та прийматиметься рішення щодо повернення переплачених коштів.

Нагадаємо, українців попередили, що облгази часто встановлюють неякісні лічильники, які швидко виходять з ладу. Тому спеціалісти дали кілька порад, як самостійно обрати хороший прилад обліку енерговитрат.

Як повідомляв портал Знай.ua, у Києві виявили дивного пенсіонера, якого непідйомна комунака вигнала жити на вулицю. Він змайстрував собі гніздо на дереві.

Також Знай.ua писав про те, що субсидії готівкою: українцям розклали по поличках, як працює система та де отримати перші гроші.

Дивіться: Як працює монетизація субсидій