Тудорица (Тодоровден) в Болгарії

Цей день в Болгарії відзначають в суботу після Прощеної неділі, а саме свято присвячений Теодору Тирону (у нас Теодор і Тодор звучить як Федір). Він – святий великомученик. Ще день називають Кінським Великоднем, тому що в цей день особливо шанують і доглядають за кіньми, тому більшість ритуалів пов'язано саме з ними.  

Рано-вранці чоловік повинен піти у стайню і розгладити коням спину, заплести хвіст, гриву, прикрасити напівдорогоцінним камінням, а іноді тварин навіть натирають пахощами. Потім ведуть на водопій. Все це зроблено для здоров'я коней. Жінки ж випікають спеціальний хліб для них. Також прийнято влаштовувати імпровізовані стрибки – кушії. Звичайно, кращий наїзник отримує приз.

Піст «Дні скорботи і плачу» в зороастризмі

Цей зороастрійський піст триває з 16 по 20 березня, в цей період Сонце знаходиться в 26-30 градусі Риб. В зороастризмі це останні дні в році, коли потрібно завершити свої справи, підвести підсумки і фізично і духовно очиститися.

Кожен день посту пов'язаний зі скорботою і очищенням однією з п'яти земних рас:

  • Блакитний – предки семітських і туранских народів;
  • Жовтої – вона принесла шанування предків та ідею цілісності світобудови;
  • Темно-синьої – лемурская раса, чиї нащадки – народи Африки;
  • Червоної – атлантична – індіанці і єгиптяни;
  • Біліої – вона принесла поняття поділу світла і темряви і способів пізнання і перемоги над темрявою;
  • Майбутньої раси, фіолетової – її шостий день, який буває лише у високосний рік.

В цей період не їдять зерно, плоди з кісточками, а стандартною їжею є житні коржі і сіль.

Православні свята:

  • Святкування Волоколамської ікони Божої Матері та ікони Златоустівської "Знамення".
  • День пам'яті мучеників Євтропія, Клеоника і Василіска.
  • Триває Великий піст.

Євтропиев день

В цей день відзначається пам'ять мученика Євтропія Амасійського, жив в 3-4 століттях в Малій Азії і загинув за віру від рук язичників. Сьогодні у наших предків були обряди залучення уваги сонця, його просили розтопити сніг і для цього обходили поле хрест-навхрест. Але головна подія дня – пробудження ведмедя. Вважається, що саме в цей день він виходить з барлогу після зимової сплячки.

Іменини в цей день

Марфа, Михайло, Севастян

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 16 березня