День донора у Вірменії
У сучасному світі донори надзвичайно важливі. Багатьом людям трансплантація кісткового мозку потрібна, як єдиний спосіб виживання. Її проводять при гематологічних, онкологічних та інших захворюваннях. Але знайти відповідного донора дуже важко і перетворює все це в дуже довгу процедуру. Не вистачає не тільки часу, але і самих донорів, а в цей час хвороба стрімко прогресує.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТому органи охорони здоров'я приділяють особливу увагу донорства, як соціально відповідального явища, адже саме такі люди дарують хворим надію. А Всесвітній день донорів кісткового мозку відзначають у третю суботу вересня. Вірменський реєстр донорів своєю діяльністю сприяє розвитку трансплантології, рятує життя людей і дозволяє не здаватися перед захворюваннями. За допомогою співпраці з Реєстрами інших країн Вірменський реєстр має більш широкі можливості, щоб знайти відповідного донора і знизити вартість цієї дорогої процедури.
Собор Пресвятої Богородиці
Відразу після Різдва відзначають Собор Пресвятої Богородиці – ще одне дуже важливе свято для православного світу. Церква звертається до Діви Марії з позитивними і подячними піснями, оспівує те, що вона стала знаряддям Промислу, народила Спасителя. Саме через те, що вона стала матір'ю Христа, цей день і відзначають відразу після Різдва. А Собором його назвали, тому що на відміну від окремих свят в честь Богородиці, в цей день вшановують ще й інших людей, які були близькі до Марії або до самого Христа.
Православні свята:
- Різдво Христове (Різдво Господа нашого Ісуса Христа).
- Святки
- Поклоніння святим волхвам: Мельхиору, Гаспару і Валтасару.
День повитух
Наші предки в цей день відзначали свято каш і день повивальних бабок. Жінки з дітьми приходили до повитух, вітали їх і приносили подарунки, адже вони допомагали їм при пологах. А ті пригощали гостей кашею. Тоді ж з'явився звичай приходити в церкву з пирогами, щоб передати їх Богородиці у цей день. Є і народні прикмети у цей день. Якщо вранці кричать синички, то вже ввечері буде мороз, а якщо каркають ворони, то слід чекати снігопадів і хуртовин. Сильний сніг віщує каша, яка підрум'янилася в печі.
Народні прикмети на 8 січня
Іменини в цей день
Олександр, Анфіса, Василь, Григорій, Давид, Дмитро, Іван, Йосип, Ісак, Костянтин, Леонід, Марія, Михайло, Микола
Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи
Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій
Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але