Протягом наступних чотирьох років Україна зобов'язується виплатити 27 млрд дол. у рахунок погашення боргів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"За наступні чотири роки ми повинні погасити 27 млрд дол.", - сказав прем'єр Володимир Гройсман, додавши, що ця сума є колосальною.
Глава уряду також визнав, що Україні навряд чи вдасться обійтися без міжнародної допомоги при виплаті боргів.
До кінця 2018 року Україна повинна виплатити за зовнішніми зобов'язаннями 3,81 млрд дол. Із них за обслуговування боргу країні доведеться виплатити 1,68 млрд дол.
У 2019 році сума до виплати за зовнішніми боргами складе 5,81 млрд дол., із них у рахунок обслуговування необхідно заплатити 1,77 млрд дол. У 2021 і 2022 роках суми виплат складуть 4,29 млрд дол. і 4,12 млрд дол. відповідно.
Пік виплат припадає на 2020 рік (6,75 млрд дол., у тому числі 1,67 млрд дол. у рахунок обслуговування).
Нагадаємо, МВФ вже переглянув темпи приросту українського ВВП, новий прогноз виявився дуже обнадійливим.
Інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (із урахуванням інфляції), що перевищить показник у 3% в 2019-2038 рр., за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції) буде більше 125,4 млрд дол.
Крім того, всі суперечності і непорозуміння у сфері "мовного питання" між Україною та Угорщиною треба вирішувати виключно між двома державами, без участі сторонніх експертів і втручання влади інших країн.
"Ми не змогли зібрати Комісію НАТО-Україна на рівні міністрів, тому що Угорщина заблокувала це через незгоду з українським мовним законом. Це справа України і Угорщини вирішувати суперечності щодо прав національних меншин", - повідомив глава Альянсу під час прес-конференції напередодні засідання глав МЗС країн НАТО.
На думку Столтенберга, згадану проблему треба вирішити найближчим часом, тому що такі напружені стосунки між українською та угорською стороною ризикують тривати надто довго. Генсек НАТО додав, що вважає Україну важливим партнером, і Альянс "надає могутню політичну і практичну підтримку Києву в умовах агресивної анексії Криму Росією та дестабілізації ситуації на сході України".
Дивіться сюжет про борги
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українці шиканут за рахунок Газпрому.