Російський екс-майора КДБ Борис Карпичков розповів, як пережив замах на своє життя, коли його намагалися отруїти.

Про це силовик розповів в інтерв’ю британській газеті.

“Мені зараз 59 років, але я не такий оптимістичний, щоб сподіватися дожити до 60”, – розповів колишній шпигун.

За словами Карпічкова, він вирахував, від кого ще, крім нього і отруєного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, хоче позбутися влада РФ. Карпичков зазначив, для цього можуть використовуватися дуже прогресивні форми отрути, наприклад, за допомогою електронних сигарет.

Карпічков назвав імена "мішеней Путіна".

Олег Гордієвський, 79 років. Розвідник МІ-6, подвійний агент за часів холодної війни, який виїхав з Росії в 1985 році в багажнику автомобіля. Передав чимало даних британській розвідці.

Білл Браудер, 53 роки. Народжений в США фінансист, заборонений в Росії з 2005 року. Інтерпол відмовився видавати Браудера Росії після того, як він був заочно засуджений за шахрайство. Браудер добився прийняття в США і не тільки “акту Магнітського”.

Крістофер Стіл, 53 роки. Колишній офіцер МІ-6, сьогодні приватний слідчий. Ймовірний автор “Досьє Трампа” щодо зв’язків президента США з російською владою.

Ігор Сутягін, 53 роки. Вчений, фахівець з ядерної зброї, засуджений за шпигунство на користь Великобританії. Провів майже 11 років в колонії, після чого в рамках обміну засудженими між Росією і США він виявився в Великобританії.

Юрій Швець, 65 років. Колишній майор КДБ, який перейшов на бік США в 1994 році. Швець є ключовим свідком у розслідуванні з приводу отруєння колишнього російського шпигуна Олександра Литвиненка.

Володимир Резун, 70 років. Капітан ГРУ СРСР (літературний псевдонім Віктор Суворов), перейшов на бік Великобританії в 1978 році. Пише книги про історію радянської армії.

Крім того, Карпічков також зазначив, що 12 лютого, в свій день народження, довідався від колишнього колеги, що знаходиться в “смертельному” списку.

Слід зазначити, що до теперішнього часу Карпічкова двічі труїли хімічними речовинами. Перша спроба відбулася на тому ж тижні, коли отруїли Литвиненка. За медичним висновком, які Карпичков показав журналістам, отруєння називалося вірогідною версією різкого погіршення здоров’я, але доведена не була.

Відомо, що Борис Карпічков народився в 1959 році в радянській Латвії. Закінчив школу КДБ в Мінську, служив в Ризі в відділі КДБ, який спеціалізується на контррозвідці. Після розвалу Союзу залишився в Латвії, але продовжив шпигувати вже на користь ФСБ Росії. Три роки був подвійним агентом, але в 1995 році був розкритий латвійськими спецслужбами. Виїхав до Росії, де провів кілька місяців у московській в’язниці. Карпічкова вдалося втекти і він за підробленими документами виїхав до Великобританії.

У Великій Британії знайшли напівмертвим колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідмляв, що справа Скрипаля вийшла на новий рівень.