У Росії в адміністративному центрі Свердловської області Єкатеринбурзі третій день проходять стихійні мітинги проти будівництва собору РПЦ біля місцевого Драматичного театру.

В знак протесту активісти закидали резиденцію патріарха РПЦ в Москві димовими шашками. Про це пишуть російські ЗМІ.

16 травня активісти російського руху "Асоціація народного опору" розтягнули біля робочої резиденції патріарха Російської православної церкви Кирила в Москві плакат "Вибачся за Екб". Таким чином, вони висловили протест проти будівництва собору Святої Великомучениці Катерини на місці скверу в центрі Єкатеринбурга.

Як розповів в коментарях прес-секретар патріарха,  двоє людей в масках розгорнули плакат, кинули димові шашки, після чого сіли в машину і поїхали. Священнослужителі РПЦ звернулися в поліцію.

В "Асоціації народного опору" заявили, що поважають почуття віруючих всіх конфесій, проте вважають, що РПЦ немає ніякого відношення до ідей Христа. Крім того, активісти вважають Російську церкву комерційною структурою і "таким собі аналогом ідеологічного відділу ЦК КПРС".

Зазначимо, що 14 травня в Єкатеринбурзі відбулися сутички мітингувальників з бійцями ОМОН, після чого були затримані 26 осіб.

На наступний день, 15 травня, відбулася нова акція. Кількість затриманих учасників несанкціонованої акції виявилася ще більше - в автозаки "погрузили"  33 людини, але матеріали щодо них до суду наразі не надходили.

Нагадаємо, РПЦ закликала росіян вмирати за Одесу.

Як повідомляв портал Знай.ua, патріарх Кирил може втратити посаду через Томос для України

Також Знай.ua писав, як збагачувався патріарх Кирило