Журналістка Дженні Курпен, яка втекла з Росії і якій Україна свого часу відмовила в політичному притулку, вийшла заміж за засудженого до довічного ув'язнення винахідника Петера Мадсена з Данії.

Петер Мадсен опинився у в'язниці після того, як жорстоко вбив на власному підводному човні кореспондентку Кім Валль. Чоловік розчленував тіло і намагався видати вбивство за нещасний випадок. Останки убитої журналістки знайшли в морі в серпні 2017 року - через 11 днів після того, як дівчина брала у винахідника інтерв'ю з приводу його саморобної субмарини.

Кім Валль готувала матеріал про Петера Мадсена і його підводний човен Наутілус

Психіатри, що проводили огляд винахідника, називали його нарцисичним психопатом, якому бракує емпатії. У квітні 2018 року суд засудив Мадсена до довічного ув'язнення, і той досі називає себе непричетним до смерті журналістки.

Петер Мадсен

Популярні новини зараз

Радикал-пенсіонер Ляшко показав свого "хлопчика" - "Схожий на..."

Навіть яму вирили - під Вінницею несподівано "воскресла" бабуся, такого лікарі ще не бачили

Коронавірус в Україні - громадянам пояснили, коли і як проскочить китайська загроза

Ані Лорак показала шикарні груди назло Мурату, фігура 18-річної

Показати ще

Нова дружина Мадсена – журналістка російського походження Дженні Курпен. Під час своєї роботи на батьківщині вона написала низку матеріалів – зокрема, для видання "Грані", а також займалася активістською діяльністю, через яку й була змушена виїхати з Росії.

Курпен є фігуранткою так званої "Болотної справи". Побоюючись переслідування, Курпен разом з тодішнім партнером Дев’яткіним звернулися в 2013 році  до влади України з проханням отримати політичний притулок. Проте отримали відмову і натомість завдяки програмі з допомоги біженцям UNHCR переїхали до Фінляндії.

Дженні Курпен, фото: facebook

З Мадсеном жінка почала спілкуватися 2018 року, після того, як запустила про нього мистецький проєкт під назвою "Це не той Петер, якого ми знаємо" і зрозуміла, що потребує комунікації з самим засудженим.

Починаючи з 2018 року Курпен активно спілкувалася з вбивцею і закликала ЗМІ бути поблажливішими до нього. Росіянка розгорнула цілу компанію на захист Петера Мадсена та таврувала всіх, хто виступав проти нього. Її "зброя" - культурний тероризм. Вона так це і називає.

"Підтримуючи винуватого у тяжкому злочині, називаючи його другом, ми розносимо на друзки "нормальність", займаємося культурним тероризмом. Мабуть, це єдиний вид мирного опору, який дійсно працює, причому ключову роль у ньому грає добровільна відмова від анонімності", - писала вона у своїй статті в російському виданні "Нож".

 А вже 19 грудня 2019 року Курпен і Мадсен оголосили про одруження, що викликало ажіотаж.

Багато хто сприйняв шлюб як показовий крок з боку Курпен, багато медіа припустили, що це і є мистецька акція Курпен. Проте вона заявила, що "це не акція" і підтвердила справжність їхніх стосунків.

19 грудня 2019 року Мадсен і Курпен оголосили про весілля на Facebook.

Під постом з'явилися сотні коментарів, де користувачі данською та англійською бажали смерті і Мадсену, і його новій дружині, а також припускали, що вона божевільна чи соціопат.

"Боже мій! Ти з’їхала з глузду. Чи справді ти повинна бути з чоловіком настільки поганим?";

"Ти маєш дітей?! Що ти за мати, якщо ставиш їх у таку небезпеку,", - писали користувачі.

На критику в мережі Курпен відреагувала відвертим постом,  зазначивши, що її чоловік є однією з жертв злочину, який скоїв.

"Я пишаюся ним і всіма 49 роками його життя, крім одного дня, який був і назавжди залишиться трагедією. Мій чоловік скоїв жахливий злочин і покараний за це. Однак те, що я знаю його, дає мені ексклюзивне право сказати, що мені пощастило бути з найбільш красивою, розумною, талановитою, відданою і співчуваючою людиною на світі. Мій чоловік – одна з двох жертв свого злочину", – написала Курпен.

Нагадаємо, маніяк-винахідник Петер Мадсен отримав довічне за вбивство журналістки

Як повідомляв портал Знай.ua, у морі біля датського Копенгагена знайшли частину тіла розчленованої шведської журналістки Кім Валль

Також Знай.ua писав, копи розкрили жорстоке вбивство журналістки Кім Валль