У бразильському місті Формоза група католицьких священників три роки поспіль грабували прихожан. Загальна сума, яку присвоїли з державних пожертвувань сягнула близько 560 мільярдів доларів.

Взяли під варту нещодавно семеро фігурантів гучної справи - 5 священиків та 3 прихожан, як зазначає Daily Mail. Організував його, як виявилося згодом, місцевий єпископ Хосе Рібейро, якого призначили ще у 2004 році.

Злочинне угрупування спочатку витягло 2 мільйони реалів із благодійних фондів, для чого навіть створили окрему схему, загадкову навіть для правоохоронців.

Один із церковників, Епітаціо Кардосо Перейра у своєму будинку створив "шальшиву стіну", аби там заховати 26,6 тисяч доларів. Все розфасував по пакетах і ніколи нікому не показував, але копи знайшли гроші під час обшуку приміщення. Вилучили також iPhone, Macbook та готівку, приховану на території навколо будинку. Церковник відповів, що "то все не його", але ніхто вже слухати не став.

Популярні новини зараз

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

У МОЗ назвали умови, за яких школярів відправлять на дистанційне навчання

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

Відмивання грошей також діяло приблизно однаково. Священники купували низку ферм великої рогатої худоби, лотерейні агенції, мобільні телефони, розкішні автомобілі, дизайнерські годинники і золоті ланцюжки – принаймні, у цьому запевняють прокурори. В деклараціях, за іронією, вказували, що "бідні, немов церковні миші", мовляв парафія не приносить жодних прибутків.

Що саме загрожує затриманим, та чи повернули вкрадене прихожанам, поки що невідомо. Цікаво, що представники парафії не належали до жодної секти – навпаки, були затятими католиками, хоча після скоєного вже чимало сумнівів у цьому.

В Україні також часто ошукують вірян, але прикриваються фейковими зборами пожертвувань, тому краще за все займатися благодійництвом у перевірених місцях, аби ваші кровно зароблені не пішли в чужі кишені, замість реставрації храмів.

Дивіться: як священики дурять людей?

Як повідомляв портал "Знай.ua", керівництво української православної церкви Московського патріархату провело під будівлею Верховного суду України "молебень". Вийшли вони за скасування біометричних паспортів. Учасники акції вимагають у суддів скасувати документи, тому що це, як зазначено в їх листівках, "точка неповернення".