У Білорусі вирішили створити свою криптовалюту, яку вже в січні планують вивести на міжнародні біржі. Про це пише білоруський "Інтерфакс".

Білоруси назвали криптовалюту "талером".

"У січні ми вийдемо на перші міжнародні біржі", – заявив один з творців талера Сергій Лавриненко, додавши, що лістинг талера планується і на білоруських біржах, у відповідності з декретом "Про розвиток цифрової економіки".

Ще один автор білоруської кріптовалюти, Денис Лавникевич, підрахував, що загальна капіталізація вже намайнених талерів на даний момент перевищила 1 млн доларів.

"За останні кілька тижнів курс талера виріс із лічених центів до долара десь. І далі він буде тільки дорожчати, це незворотній процес", – заявляє він.

Популярні новини зараз

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Лоліта Мілявська показала рідкісні кадри з донькою, яку залишила в Україні: "Мовчання - золото"

Лариса Ніцой після сутички з "Green Grey" накинулася на українців: "Ви пособники окупантів..."

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

Варто зазначити, що проект білоруської кріптовалюти не комерційний.

Лавникевич стверджує, що головна мета полягала в тому, щоб "дати країні фінансовий інструмент, який дозволить їй залишатися в руслі сучасних тенденцій", створити співтовариство ентузіастів, а також перевірити і підтвердити власні компетенції у сфері блокчейна.

Також вони хотіли "створити певний економічний інструмент, який може бути задіяний в різних бізнесах", наприклад, у різних програмах лояльності.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Олександр Лукашенко 21 грудня підписав декрет "Про розвиток цифрової економіки", який сам називав "революційним". Згідно з документом, відбудеться легалізація блокчейна і кріптовалюти, введуться зрозумілі для міжнародних інвесторів інститути англійського права і відмінятися в'їзні візи для іноземних співробітників компаній-резидентів.