Міністерство внутрішніх справ Австрії заявило про намір вислати з країни кількох імамів і закрити сім мечетей. Крім того, вони додали, що це тільки початок дій в рамках боротьби з радикальним політичним ісламом.

Канцлер Австрії Себастьян Курц зробив відповідну заяву в п'ятницю, 8 червня у Відні.

"Паралельним суспільствам, політичному ісламу і тенденціям до радикалізації немає місця в нашій країні", - заявила канцлер.

Зокрема, канцлер мав на увазі закриття мечеті турецьких націоналістів у Відні і розпуск організації "Арабська релігійна громада". Саме останній належить шість мечетей.

На даний момент в Австрії 40 представників мусульманського духовенства проходять перевірку на предмет порушення заборони фінансування з-за кордону. Зазначається, що у зв'язку з цим двох імамів вже позбавили дозволу на проживання в Австрії. П'ятьом особам було відмовлено в задоволенні заяви на отримання виду на проживання.

Глава МЗС Австрії Герберт Кикл, який є представником праворадикальної Австрійської партії свободи, це "тільки початок". Загалом чиновники мають намір перевірити 60 260 імамів Австрії.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" азахстанский імам Тарабани вчив парафіян мечеті бити дружин і не прати за них брудну білизну. Його проповідь швидко поширилася в мережі і викликала неоднозначну реакцію.

"Крайня міра у вихованні дружин - бити. Шаріат дозволяє карати дружину биттям по нетравмоопасным місцях. Деякі кажуть, потрібно бити місвак (зубочисткою), вона тебе буде слухати", - сказав імам під сміх у мечеті.

"Пророк робив і говорив іншим, нехай у домі буде батіг. Наші пращури вішали на стіну батіг. Дружина, дивлячись на батіг, знала, що, якщо відхилився вліво-вправо, ця батіг дістане її.