У центральній провінції Ємену Маріб було вбито лідер місцевого осередку терористичного угруповання "Аль-Каїда" Галіб аль-Зейді.

Про це повідомляє New York Post з посиланням на владу країни.

За офіційною інформацією, терорист загинув під час боїв з повстанцями-хуситами ще тиждень тому.

Галіб аль-Зейді брав участь в боях на боці урядових сил. Підтримку військам з повітря надавала антитерористична коаліція на чолі з Саудівською Аравією. Але її представники поки ніяк не коментують повідомлення.

Варто відзначити, що в 2017 році Галіб аль-Зейді був включений в список санкцій Ради безпеки ООН як особа "яка діє від імені "Аль-Каїди" на Аравійському півострові". Згідно з даними, він постачав зброю і фінанси для навчання новобранців. Він також допоміг "Аль-Каїді" розширити контроль в Марібі.

Галіб аль-Зейді очолив осередок "Аль-Каїди" в Ємені в 2015 році. Він вважається найнебезпечнішою гілкою терористичного угрупування.

Нагадаємо, мати вбитого Усами бен Ладена Алія Ганема —  засновника і першого еміра міжнародної ісламістської терористичної організації "Аль-Каїда", що взяла на себе відповідальність за теракти 11 вересня 2001 року, вперше дала інтерв'ю після терактів.

Як вона сказала, "він був хорошим хлопчиком, схильним до наук".

За словами Алія Ганем (матері Усами), її син радикалізувався в 50-ті під час навчання в університеті. Значний вплив на нього справило угрупування "Брати мусульмани". Зараз сім'я колишнього глави "Аль-Каїди" живе в Саудівській Аравії. Вони багато років успішно займаються будівельним бізнесом.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у провінції Ідліб на північному заході Сирії стався потужний вибух на складі озброєнь. У результаті трагедії загинули не менш ніж 36 цивільних людей, серед них 12 дітей.

Сирійське бюро спостереження за правами людини, що базується в Лондоні та має інформаторів на місцях подій, спочатку заявило про 18 загиблих. Проте потім додали, що число виявлених у руїнах жертв зростає. Чи всі загиблі – цивільні, та яка справжня причина вибуху – наразі не відомо.

Як зазначає бюро, склад був розташований у підвалі будинку та належав торговцям зброєю, пов’язаним із угрупованням "Організація визволення Великої Сирії", або "Хаят Тахрір аш-Шам", яке, у свою чергу, пов’язане з екстремістською мережею "Аль-Каїда".

Також Знай.ua писав про те, що у столиці Сомалі Могадішо злетіли на повітря відразу два автомобілі, в результаті чого загинули 18 осіб, ще 20 отримали поранення. Про це повідомляє Reuters.