Центральне розвідувальне управління США зняло гриф "секретно" з частини документів періоду "холодної війни". У них вказані відомості про військовий флот СРСР.

Їх опублікували на сайті ЦРУ. Документи відомства датовані періодом в 1960-1980 роки. У них містяться відомості про стан і дії радянського військово-морського флоту. Всього розсекретили 82 матеріали обсягом близько 2 тисяч сторінок.

Йдеться про переклади статей, які Міноборони СРСР публікувало в журналі "Військова думка", і про оцінки аналітиків американських спецслужб. Також в архівах є і звіти розвідників.

Прикладом такого документа можна назвати звіт ЦРУ від 1958 року. У ньому міститься розповідь радянського офіцера ВМФ, який передав інформацію про будівництво в Радянському Союзі атомного підводного човна.

У ЦРУ підкреслили, що всі розсекречені документи в попередні роки передавив представникам вищого керівництва США. Їх читали президенти і віце-президентів, а також глави Пентагону і Держдепартаменту.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль забула за Дана Балана за вивченням польської мови: "Потрібна ще румунська"

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в ЦРУ виявили канал витоку секретної інформації. Дані зливали через мережу.