Популістична партія екс-міністра фінансів, мільярдера Андрія Бабіша "Акція невдоволених громадян" (ANO) стала лідером виборчих перегонів до нижньої палати Чехії, набравши 30% голосів.

Бабіш виступає за зняття санкцій з Росії і вважає, що Крим слід визнати територією РФ, а Україні Кремль повинен виплатити за нього компенсацію.

У той же час провладна соціал-демократична партія з тріском програла, передає Aktualne. У неї – шосте місце і близько 7,5% голосів.

При підрахунку 96% бюлетенів друге місце поки що впевнено посідає Громадянська демократична партія (ODS). У неї приблизно 11% голосів.

Андрій Бабіш святкує перемогу

Популярні новини зараз

Тіна Кароль зачарувала розтяжкою на старовинних скелях: грайливо закинула ніжку

Озброєний чоловік пішов на "захоплення" Кабміну, погрожуючи вибухом: "Ви з**бали вже..."

Катерина Репяхова зізналася, як її мама називає свого зятя: ким став у тещі Віктор Павлік

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Показати ще

Замикає трійку лідерів праворадикальна SPD із майже 11% голосів. Лідер останньої, Томіо Окамура, зовсім не проти російського фінансування та теж не приховує бажання зняти з РФ санкції.

На четвертій позиції "Партія піратів", що набрала трохи більше 10%. На п’ятій - Комуністична партія Чехії та Моравії з 8%. Вона, до речі, тривалий час блокувала ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною.

Також до нижньої палати парламенту увійдуть Християнсько-демократичний союз — Чехословацька народна партія (5,8%) і "Мери та незалежність" (5,2%).

Дивіться: Хто такий Бабіш

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Чехія висловила зацікавленість в українських заробітчанах.