Засновник популярного месенджера Telegram, який з недавнього часу було заборонено на території Росії Павло Дуров відреагував на масовість мітингу у Москві.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема він відзначив що дуже пишається людьми, які вийшли на мітинг проти заборони Telegram, який наразі проходить у Москві.

"Тисячі молодих та прогресуючих людей у данний момент виступили на захист вільного інтернету у Москві. Тисячі ще продовжують підходити", - заявив Дуров.

Варто відзначити, що 30 квітня, на московському проспекті Академіка Сахарова проходить мітинг проти обмежень в інтернеті і блокування популярного месенджера Telegram.

Як повідомляють ЗМІ, акція узгоджена в владою. Втім, це ще не говорить про те, що все закінчиться мирно. Журналісти ведуть пряму трансляцію з Москви.

Популярні новини зараз

Цар-балкон у Києві довів містян до чортиків: "Квартирантам здає?"

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Арешт грошей боржників: банки закривають доступ до коштів автоматично, "силу" мають не тільки суди

Показати ще

Організувала акцію протесту Лібертаріанська партія. На сайті, присвяченому мітингу, автори заявляють, що "блокування Telegram - це національна ганьба". Організатори закликали учасників принести з собою паперові літачки - символ Telegram. Захід підтримав головний російський опозиціонер Олексій Навальний. За словами лібертаріанців, аналогічна акція має відбутися сьогодні і в Калінінграді.

Варто відзначити, що засновник Telegram Павло Дуров в неділю закликав москвичів вийти на мітинг за свободу інтернету. У своєму повідомленні в соціальній мережі "ВКонтакте" він назвав планований захід "історичним шансом для москвичів висловити спільну позицію". На думку творця месенджера, в нинішній ситуації активну участь користувачів "може змінити хід історії", оскільки майбутнє російського інтернету знаходиться в їхніх руках.

13 квітня Таганський районний суд Москви ухвалив негайно заблокувати Telegram. Таке рішення було прийнято після того, як месенджер відмовився надати ФСБ Росії ключі шифрування від листування користувачів, пославшись на гарантовану Конституцією таємницю листування. Роскомнагляд вніс Telegram до реєстру заборонених на території Росії ресурсів.

З 16 квітня месенджер намагаються блокувати. Оскільки Telegram став використовувати для обходу блокування сервери американських компаній Amazon і Google, Роскомнагляд почав обмежувати доступ і до них. Заблоковані майже 20 мільйонів адрес. Через це постраждали сотні онлайн-сервісів. При цьому сам Telegram продовжує працювати.

У Москві проходить мітинг на підтримку Telegram. Подробиці

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Павло Дуров назвав причину збою Telegram в Україні.