Російський космонавт Антон Шкаплеров з борту Міжнародної космічної станції зробив фото екологічної катастрофи - висихають Аральського море.

"Аральське море - колишнє бессточное солоне озеро, розташоване на кордоні Казахстану і Узбекистану. До 1960-х років воно вважалося четвертим за величиною озером у світі, проте сьогодні рівень моря катастрофічно низький", - він в підписі до фото в Instagram.

Варто зауважити, що з 1960-х років площа Аральського моря зменшилася з 69 тисяч квадратних кілометрів до 8,3 тисячі. Причиною цього стало те, що з основних річок - Амудар'ї і Сирдар'ї - стали забирати воду для зрошення та господарських потреб Туркменії, Узбекистану і Південного Казахстану.

Крім того, на острові Відродження, який через падіння рівня моря з'єднався з материком, раніше була радянська військова біохімічна лабораторія. Там відчували бактеріологічну зброю - збудників сибірської виразки, туляремії, бруцельозу, чуми, тифу, віспи, а також ботулінічний токсин.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Багатоповерхівка впала, накривши завалами десятки людей: є загиблі

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Оля Полякова залишила кіз у спокої і похвалилася новим хобі: "Ось такі дірки"

Показати ще

Що відбувається з Аральським морем

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що група французьких вчених вважає, що людство дійшло до піку свого розвитку як біологічного виду.