На честь відкриття саміту НАТО в Брюсселі влаштували вертолітне шоу. Над новою штаб-квартирою Північноатлантичного альянсу пролетіли 26 машин з 13 країн НАТО.

У середу, 11 липня, у брюссельській штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу стартував дводенний саміт цієї організації: в столиці Європейського Союзу та Бельгії зібралися лідери країн-членів НАТО і партнерів, включаючи Україну.

Однією з головних тем на саміті буде стримування агресії Росії і протистояння тероризму. У Брюсселі мова йтиме також про оновлення технічного арсеналу НАТО та поглиблення співробітництва на лінії США-ЄС.

У четвер, 12 липня, президент Петро Порошенко зустрінеться з колегами з країн-членів НАТО на Північноатлантичній раді і зробить спільну заяву з генсеком блоку Йенсом Столтенбергом. Глава держави також візьме участь у засіданні місії Альянсу в Афганістані та проведе низку двосторонніх зустрічей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що саміт НАТО торкнеться України та Грузії. У Брюсселі 11-12 липня проходить саміт НАТО за участю керівників 29 країн-членів НАТО та країн-партнерів. На цій зустрічі на вищому рівні будуть, зокрема, порушені питання оборони і активізації боротьби з тероризмом. Про це повідомив генсек НАТО Йенс Столтенберг.

У прес-службі Альянсу розповіли, що в перший день, 11 липня учасники саміту НАТО повинні були обговорити питання оборони і збільшення оборонного бюджету. Також на цей день було призначено прийняття рішення з питання про посилення ролі НАТО у боротьбі з тероризмом.

Для посилення оборонної спроможності НАТО лідери мають намір взяти ініціативу, згідно якої країни будуть зобов'язані до 2020 року створити 30 механізованих батальйонів, 30 повітряних ескадрилій та 30 бойових кораблів, які будуть готові до використання протягом 30 днів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Трамп і Меркель жорстко посварилися через Путіна. Канцлер Німеччини Ангела Меркель відповіла на різку критику з боку президента США Дональда Трампа, який заявив про повну залежність ФРН від Росії. Вона сказала, що її країна повністю незалежна у своєму політичному виборі.