Американська влада затримала 25-річну Реаліті Лей Віннер, яку звинувачує у розголошенні секретної інформації. За версією ФБР, Віннер передала журналістам документ Агентства національної безпеки, в якому говорилося про причетність російської розвідки до кібератаки незадовго до президентських виборів 2016 року.

Дівчині загрожує до десяти років в'язниці. Це перша кримінальна справа такого роду за президентства Дональда Трампа.

У звіті, опублікованому The Intercept, повідомляється, що російські хакери за завданням Головного розвідувального управління РФ (ГРУ) за кілька днів до виборів президента США влаштували кібератаку на, щонайменше, одного виробника систем електронного голосування. У звіті, датованому 5 травня 2017 року, говориться також про те, що втручання російських хакерів у вибори США могло бути набагато серйознішим, ніж передбачалося раніше.

The Intercept наголошує, що звіт АНБ різко суперечить заяві Путіна про те, що "Росія ніколи не втручалася в іноземні вибори на державному рівні". В той же час видання зазначає, що російський президент не заперечував можливого втручання незалежних і «патріотично налаштованих» російських хакерів.

У звіті АНБ йдеться конкретно про ГРУ як про замовника кібератак. Втім, незважаючи на докладний аналіз, спецслужби США не роблять остаточних висновків про те, чи вплинуло втручання російських хакерів на результат президентських виборів. У доповіді зазначено лише, що є ймовірність того, що були порушені деякі елементи системи голосування.

А у вівторок, 6 червня стало відомо про затримання Реаліті Лей Вінер - саме її ФБР підозрює в передачі звіту АНБ журналістам.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: кримчани "зустріли" ворожу техніку, небезпечна погода в Україні та чергові дефіцити продуктів Дефіцит цукру в Україні: зупиниться ще 10 переробних заводів У трійці антилідерів виявилася навіть столиця: у МВС назвали області із найбільшою кількістю колаборантів Вбита горем дружина Віталія Кличка не подає виду після звістки про розлучення: чим займається Наталія
Показати ще

Як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції, Віннер шість років прослужила в ВВС, а з лютого 2017 року почала працювати в Pluribus International (один з підрядників АНБ) і мала доступ до секретних документів. Агенти ФБР спочатку виявили шість співробітників Pluribus International, які розпечатували звіт Агентства національної безпеки, але тільки на комп'ютері Віннер виявили електронну переписку з журналістами.

Реаліті Віннер пред'явили офіційні звинувачення, а 8 червня суд обиратиме їй запобіжний захід. Затриманій загрожує до 10 років в'язниці.