У Північно-Кавказькому окружному суді (Ростов, Росія) українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу зачитали обвинувальний акт, йому інкримінують схиляння до теракту.

Це підтвердила просто із зали засідань журналістка Ірина Ромалійська. Сам Павло провину не визнає, та й за час слідства було зафіксовано чимало порушень.

 "За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. Дівчинка нібито не любила "вчителів, учнів та віх росіян". Зараз обвинувальний акт (висновок) можуть повернути прокурору. Тому що в папері у нього вказана стара редакція статті, яка передбачає 8 років колонії. А вже діє нова редакція — за нею Гриба можуть засудити на 10 років", — пояснила вона.

Справа Павла Гриба

Нещодавно його адвокат Марина Дубровіна заявила: під час слідства були допущені серйозні порушення, які не дозволяють продовжувати суд.

7 липня уповноважений з прав людини в Ростовській області Анатолій Харківський заявив, що політв’язня Кремля Павла Гриба утримують в СІЗО нібито без порушень. 3 липня батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

Після заяв батька політв'язня у Росії заявили, що нібито не виявили в українського політв’язня Павла Гриба слідів побиття.

Влітку минулого року український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання. Згодом з'ясувалось, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі. Гриба в РФ звинувачують у тероризмі.

У Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба. У 2017 році українські лікарі відправились до українця, однак, російські правоохоронці їх не пустили.

Дивіться: до Павла Гриба, який перебуває в російському СІЗО, не пускають медиків  

Нагадаємо, окупаційна влада Криму випустили з Сімферопольського СІЗО Ісмаїла Рамазанова під підписку про невиїзд. 

Як повідомляв Знай.ua,  уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова провела відеоконференцію з українським режисером та політв'язнем Олегом Сенцовим.  

Також Знай.ua писав, українські лікарі, котрі проводили медичний огляд наших полонених на території РФ, розповіли про їх стан здоров'я.