Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд вбралася в вишиванку і привітала всіх з Великоднем.

Про це вона написала у своєму Facebook.

"Моя сім'я і я хотіли б побажати всього найкращого для щасливого Великодня всім, хто святкував учора. Христос воскрес!", – написала Фріланд.

"Приношу найщиріші вітання нашим братам і сестрам Східних Церков, які сьогодні відзначають свято Великодня згідно з юліанським календарем. Нехай воскреслий Господь наповнить їх світлом і миром і втішить спільноти, які живуть в особливо важких обставинах", – сказала вона перед промовлянням молитви "Цариця неба" .

My family and I extend our best wishes for a wonderful Easter to all those who celebrated yesterday. Христос...

Posted by Chrystia Freeland on Monday, 9 April 2018
Варто відзначити, що у Торонто (Канада) 22 квітня відбудеться зустріч країн "Великої сімки" – вперше за участю української сторони.

Туди запрошено міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, що підтвердив особисто посол України в Канаді Андрій Шевченко.

За словами дипломати, вперше в історії незалежної держави ми будемо присутні на повноцінному, плановому заході країн Великої сімки.

Як відомо, очільник МЗС отримав запрошення на зустріч від своєї колеги, канадського міністра Христі Фріланд.

"Настав час серйозних, стратегічних рішень щодо України, Росії і щодо того, як розгорнути світ обличчям до миру і міжнародному порядку. Ми раді, що Україна зможе приєднатися до важкої, але критично необхідної розмови, і розраховуємо зробити цінний внесок у майбутні спільні рішення" , - зазначив Шевченко, додавши що українська сторона вдячна за можливість відвідати G7.

Дипломати висловили сподівання, що ця розмова буде продовжена на майбутньому саміті лідерів G7, який пройде в червні в канадському регіоні Шарлевуа, зазначив Шевченко.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що українське питання піднімуть на переговорах G7 у 2018 році.

Крім того до міжнародної акції з дипломатичної ізоляції Росії підключилася Канада - вона висилає з країни чотирьох російських дипломатів.

Першопричина дій канадського керівництва та ж, що і у колег з Великобританії, США, України. Це спроба вбивства імовірно російськими агентами в англійському Солсбері колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля. Він був отруєний разом зі своєю дочкою, але доза отрути виявилася несмертельною. Постраждав також один з агентів Скотленд-Ярду, який вів слідство у цій справі. Він звернувся в лікарню з нездужанням.

Дії канадського керівництва прокоментувала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. Вона заявила, що всі четверо співробітників дипломатичних РФ, про яких йде мова в заяві - шпигуни, або особи, цілеспрямовано які підривали престиж і безпеку Країни кленового листа.

Крім видворення діючих співробітників російського дипкорпусу, Канада відмовила в наданні дипломатичної акредитації ще трьом росіянам. На свої робочі місця в Оттаву вони тепер не зможуть приїхати.

Госпожа Фріланд у своїй промові також підкреслила, що неприпустимі будь-які дії, які спрямовані на підрив існуючого міжнародного порядку. Зокрема, не можна змиритися з анексією Росією Криму, окупацією Придністров'я, Абхазії, Південної Осетії, частини Донбасу. У той же час, дії канадського керівництва не спрямовані проти народу РФ, але виключно проти безвідповідальних кремлівських володарів.

Миротворча місія - найкраща можливість для врегулювання конфлікту на Донбасі, - Фріланд

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Лаврова чекають рішення України щодо "відносин".