Північна Корея почала випробування по установці сибиреязвенного мікроба на міжконтинентальні балістичні ракети.

Як пише на своїй сторінці Facebook лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, інфекція викликає у людини ураження шкіри, але можуть бути і важкі септичні, легеневі форми, часто розвивається інфекційно-токсичний шок. Передається контактним шляхом через пошкоджену шкіру і слизові, також можливі повітряно-пиловий шлях передачі і навіть трансмісивний (в субтропіках і тропіках).

Вона згадала 2001-2002 роки, коли США охопила "лихоманка поштового тероризму", причиною якої був порошок, що містить спори сибірської виразки, тоді захворіло 22 осіб, п'ятеро загинули. Загальний збиток був оцінений на мільярд.

Також постраждав від сибірської виразки СРСР. Тоді в Свердловську за офіційними даними загинули 64 людини, за неофіційними - тисячі.

Популярні новини зараз

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Хто Могила, а хто Жмур: справжні прізвища Каменських, Дантеса, Анатоліча, Кароль та інших зірок

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

"Застосування спор сибірської виразки в якості біологічної зброї обумовлено легкістю їх отримання, можливістю "непомітного" застосування і високою ефективністю: експерти ВООЗ підрахували, що через 3 дні після розпилення 50 кг спор протягом двокілометровій зони у напрямку вітру в бік міста з населенням 500 000 людина буде спостерігатися інфікування 125 000 (25%) жителів і 95 000 (!) смертей ", - зазначила лікар.

Для профілактики захворювання застосовують вакцини, в США військовослужбовці з 1998 року отримали кілька мільйонів доз, зараз, ймовірно, цей процес посилиться. Для екстреної профілактики в разі можливого легеневого ураження (в т.ч. при біологічній атаці) застосовують антибіотики (ципрофлоксацин), пише експерт.

Сибірська виразка в СРСР

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що на Сумщині знайшли стихійне поховання тварин, у яких виявили смертельно небезпечне захворювання. Залишки кількох овець з сибіркою закопали поруч зі школою в Кранопільском районі.