Вождь світового пролетаріату Володимир Ленін міг бути німецьким шпигуном.

Про це йдеться в статті професора історії Бард-коледжу, автора книги "Російська революція: нова історія" Шона МакМікін.

"Ленін повернувся додому через Німеччину при абсолютно очевидному сприянні німецького верховного командування, яке в той час вела війну проти Росії та її союзників з Антанти (Франція, Британія, а після 6 квітня і Сполучені Штати), його опоненти негайно стали стверджувати, що він - німецький шпигун", - йдеться в матеріалі.

Дискусія з приводу цього питання ведеться досі, проте факти про те, що Ленін діяв в інтересах німців незаперечні. Такі дії німців не дивні, оскільки за допомогою Леніна вони хотіли послабити Росію - суперника в Першій світовій війні.

"Наслідки ленінської програми, відомої як "революційне пораженство", були настільки вибухонебезпечні, що Міністерство закордонних справ Німеччини втрутилося і заборонило знайомити з цією програмою солдатів на фронті, оскільки царський уряд міг розпочати арешти членів більшовицької партії за зраду", - зазначено в статті.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська показала дорослих дітей від колишнього В'ячеслава Узєлкова: "Копія тато"

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Невакцинованих українців чекатимуть поліцейські на ринках і в маршрутках

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

За офіційною версією німці опечатали вагон, в якому їхав Ленін. Однак насправді революціонер кілька разів залишав його, а одного разу навіть заночував у німецькій готелі в Засніц. За словами очевидців, Ленін навіть під час поїздки виступав з політичними промовами на німецькій землі в таборах для російських військовополонених.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що зарубіжна російська православна церква закликала декомунізувати міста і села Росії, а також прибрати тіло Володимира Леніна з головної площі Москви.