Росія хоче заборонити видавати іноземних громадян і осіб без громадянства за запитом іноземних держав, якщо там їм загрожує політичне переслідування.

Відповідний законопроект підтримала в першому читанні Держдума РФ, пишуть російські ЗМІ.

Зокрема, зараз в Росії видають громадян іншим державам, якщо там їх засудили до більш ніж шести місяців ув'язнення, а також якщо людина скоїла злочин, за яким передбачено покарання понад одного року і при гарантії, що вона не буде видана третій країні.

Якщо законопроект приймуть, то влада РФ не зможе видавати громадян, яких у Росії вже засудили або навпаки звільнили за амністією, а також у тому випадку, якщо є серйозні підстави вважати, що людину катуватимуть у державі, яка надіслала запит.

Зовнішньополітичне відомство країни-агресора зможе видавати документи з висновками щодо ситуації з дотриманням прав і свобод людини у державі, що подала запит, які стануть підставаю для відмови. До таких документів також належать ті, що прийняті стосовно держави міжнародними органами та організаціями.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник показав Злату Огнєвіч за лаштунками шоу "Холостячка": "Хто запалив їй ці іскри?"

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Російські парламентарії пропонують не видавати неповнолітніх, якщо є загроза порушенню їх прав, і літніх людей, якщо це загрожує їхньому здоров'ю. Також Росія зможе відмовляти у видачі, якщо це загрожує шкодою її суверенітету, безпеці, громадському порядку або іншим державним інтересам.

Заборонять також видавати іноземців, якщо вони подали запит про отримання статусу біженця чи про надання тимчасового притулку, до розгляду цього клопотання. Іноземні громадяни також залишаться в Росії, якщо Європейський суд з прав людини рекомендував утриматися від їх видачі.

Документ встановлює строки утримування осіб, яких просять видати інші держави, і в цілому їх правове становище в Росії.

Як писав раніше "Знай.ua", суд над екс-президентом України Віктором Януковичем, який обвинувачується у державній зраді, розпочнеться 26 червня.