У Піднебесній знову вирішили відзначитися досягненням світового масштабу. Цього разу китайці взялися за створення власного аналогу електронної енциклопедії Wikipedia, що має перевершити оригінал.

Як передає Sputnik, над реалізацією проекту працюватимуть понад 20 тисяч людей. Автори – це переважно вчені та співробітники дослідницьких центрів, котрі є фахівцями у більш ніж сотні наукових областей.

Держада КНР ще в 2011 році схвалила створення енциклопедії, але робота над нею почалася тільки недавно. Експерти переконані, що вона стане набагато масштабнішою за інші аналоги Wikipedia не тільки за охопленням тем, а й за глибиною розкриття та науковістю змісту.

Кожна зі статей, яких планують написати 300 тисяч, матиме приблизно тисячу слів. Крім авторського викладу питань з історії та політики, китайцям запропонують й офіційне трактування тих чи інших подій. Упорядники обіцяють, що бажаючі зможуть вносити у тексти свої правки.

За словами головного редактора енциклопедії Яна Мучжу, основні завдання, що стоять перед розробниками, – просування досягнень китайської науки і технологій, історичної спадщини, множення китайської "м'якої сили" в світі, зміцнення в суспільстві ключових соціалістичних цінностей.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

Президент Академії наук КНР Бай Чуньлі пообіцяв, що з технічної точки зору енциклопедія знаходитиметься на найвищому рівні.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у Туреччині влада заблокувала доступ до Wikipedia.