У пустелі неподалік від долини Нілу поблизу єгипетського міста Мінья археологи виявили стародавній некрополь з муміфікованими останками первосвященика єгипетського бога Тота. За повідомленням єгипетського Міністерства старожитностей, це новітня знахідка, і розкопки триватимуть не менше п'яти років.

Гробниця містить більше 1000 статуй і чотири алебастрових судини, призначених для зберігання внутрішніх органів первосвященика Тота, стародавнього бога місяця і мудрості, зображеного як людина з головою ібіса.

Мумія священика, прикрашена синіми і червоними намистом і бронзовими позолоченими листами.

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

Тоня Матвієнко видала, як "запала" на одруженого Арсена Мірзояна: "10 років кохання"

45-річна Могилевська похвалилася успіхами схуднення в "хижому" вбранні: "Красунечка"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Сорок саркофагів, деякі з яких мають імена своїх власників в ієрогліфах, вважаються такими, що належать до членів сім'ї священика.

Як повідомив голова археологічної місії Мостафа Вазірі, було виявлено вісім гробниць і він очікує, що найближчим часом будуть знайдені нові.

Відомо, що на північ від Туна-аль-Габала знаходяться стародавні катакомби з пізнього періоду фараонів і династія Птолемеїв, в тому числі великий некрополь для тисяч муміфікованих ібісів і птахів-бабуїнів.

Єгипетські власті сподіваються, що знахідки пожвавлять туристичну індустрію, яка сильно постраждала від політичних потрясінь після революції 2011 року.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" вчені розгадали таємницю кричущої мумії.