В останні дні в Швеції різними способами намагаються боротися з масштабними пожежами. Так, у середу, 25 липня, авіація скинула бомби на осередки займання. Уточнимо, що лісові пожежі в центральній частині країни не можуть загасити протягом 13 днів. Про це повідомляється на сайті Збройних сил Швеції.

Так, один із лісових пожеж охопив район, де прийнято проводити військові стрільби і можуть залишатися снаряди, що не розірвалися. Це ускладнює для пожежних безпечний доступ до вогню на землі, а інші способи гасіння не принесли ніяких результатів.

На цей раз Збройні Сили Швеції відправили два винищувачі Jas 39 Gripen для того, щоб кинути бомбу в якості останнього засобу. Вони сподіваючись, що тиск від вибуху допоможе стримати полум'я. По ідеї вибух пристрою миттєво спалить кисень в осередку пожежі і полум'я згасне.

Бомба GBU-49 була скинута з 3000 метрів, і досягла швидкості 550 км/год, перш ніж вдарити по своїй меті. Згідно з початковим звітам, вибух зміг погасити пожежі в радіусі до 100 метрів від цілі. Уточнюється,що на даний момент в Швеції вирують понад 40 лісових пожеж.

Нагадаємо, 23 липня, на заході від столиці Греції Афін почалася масштабна лісова пожежа. Стихійне лихо почалося в курортному місті Кінета, що в 50 км від Афін.

Масовому розповсюдженню вогню сосновим лісом поблизу грецької столиці сприяв сильний вітер. Величезна хмара огорнула древній Акрополь і Парфенон. З вогнем борються понад 30 пожежних екіпажів і п'ять вертольотів. Інформації про постраждалих поки немає.

Як повідомляв Знай.uа, біля грецької столиці вирують жахливі лісові пожежі. За даними рятувальників, загинуло щонайменше 20 осіб, ще 69 - госпіталізовані.

Відзначається, що Греція звернулася за міжнародною допомогою, щоб впоратися з пожежами, що знищили сотні будинків, і спалили машини. Деякі місцеві жителі і туристи бігли на пляжі на схід від Афін, рятуючись на човнах.

Також портал Знай.uа писав, що українські рятувальники попередили жителів української столиці про високу пожежну небезпеку.