Після несподіваної новини про смерть американського сенатора від Республіканської партії Джона Маккейна весь світ згадує найбільш значні моменти з життя великого політика.

Як відомо, Маккейн помер 25 серпня у віці 81 року після тривалої боротьби з раком мозку. У США його запам'ятали не тільки як політика, але й як військового, який брав участь у війні у В'єтнамі, пише видання Politeka.

Варто відзначити, що одним із ключових епізодів життя Джона Маккейна стали роки, проведені у в'єтнамському полоні у жовтні 1967 року. Його полонили після того, як винищувач був збитий у Ханої під час бойового вильоту. Льотчик встиг катапультуватися, проте за підсумками приземлення у нього виявилися зламані обидві руки і нога. В'єтнамські військові жорстоко побили Маккейна і помістили в табір для військовополонених.

Після цього батько Маккейна став командувачем Тихоокеанським флотом США і влада В'єтнаму запропонували звільнити Маккейна раніше всіх інших американських полонених. Маккейн відмовився і залишився в таборі з іншими американцями. В цілому він провів у полоні п'ять з половиною років.

В 1967 році було знято відео з моментом допиту Маккейна, яке з'явилося в мережі буквально нещодавно. На ньому він відповідає на запитання про деталі бойового вильоту, під час якого він був збитий. Як повідомляє військовий, всього він зробив близько 23 вильотів у В'єтнамі і зазначає, що ледь не загинув в інциденті зі збитим літаком. Відео закінчується зверненням Маккейна до його дружині: "Я хочу сказати своїй дружині. Я в порядку. Я люблю її і сподіваюся побачити її знову".

Дивіться те саме відео з участю Джона Маккейна

Нагадаємо, що Маккейна називали великим другом України за активну підтримку країни і жорстку критику Росії.

Як повідомляв портал Знай.uа, у соціальних мережах з'явилося безліч постів, в яких користувачі писали слова підтримки родині Маккейна і всім близьким сенатора.

Також портал Знай.uа писав,що в п'ятницю, 24 серпня, сім'я Маккейна повідомила, що він вирішив припинити лікування від раку.