Скандально відомий російський опозиціонер Олексій Навальний попередив про підготовку нової серії акцій протесту: 1 липня політик планує виступати проти пенсійної реформи.

Про це Навальний повідомив на офіційній сторінці в Instagram.

У 20 містах прихильники опозиціонера подали заявки на узгодження в тих містах, де не проходить Чемпіонат світу."Це загальнонаціональний і загальнонародний протест. Ми закликаємо всіх брати участь в акціях проти підвищення пенсійного віку незалежно від політичних поглядів і уподобань", - пише Навальний.

16 червня уряд вніс на розгляд Держдуми законопроект про підвищення пенсійного віку до 65 років для чоловіків і 63 років - для жінок. Пенсійний вік почнуть підвищувати поетапно з 2019 року. Проти урядової ініціативи, проте, виступають профспілки. Проект закону не викликав схвалення росіян: петицію на сайті Change.org з вимогою скасувати підвищення пенсійного віку підписали вже понад 1,8 млн осіб. У далекому 2005 році президент Володимир Путін обіцяв, що до тих пір, поки він обіймає посаду глави держави, "підвищення пенсійного віку не буде".

Давайте честно скажем: повышение пенсионного возраста, затеянное Путиным и Медведевым - самое настоящее преступление. Обычное ограбление нескольких десятков миллионов человек под видом "назревшей реформы". Мы будем протестовать против этого всеми силами и вас к тому же призываем. Вчера наши штабы в 20 городах подали уведомления о проведении 1 июля акций протеста против повышения пенсионного возраста. Заявки поданы пока только в тех городах, где не проходит Чемпионат Мира. Соответственно, там сохранился стандартный порядок подачи таких уведомлений. Это общенациональный и общенародный протест. Мы призываем всех участвовать в акциях против повышения пенсионного возраста, вне зависимости от политических взглядов и предпочтений. Нам всё равно за кого вы голосовали вчера. Приходите на улицу сейчас, а иначе завтра вы не доживёте до пенсии. Список городов, где поданы заявки: Белгород Бийск Ижевск Краснодар Красноярск Комсомольск-на-Амуре Липецк Мурманск Новокузнецк Новосибирск Оренбург Псков Ставрополь Тверь Хабаровск Чебоксары Ярославль

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в МЗС України заявили, що не будуть реагувати на заяви ЗМІ про те, що президент США Дональд Трамп назвав окупований Крим російським. Про це заявила журналістам прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

"Ми не будемо реагувати. По-перше, ми ніколи не реагуємо на плітки. Мені відомо, що Білий дім не відреагував, сказавши, що ця інформація відсутня у них", - заявила Беца.

За інформацією видання BuzzFeed, під час зустрічі лідерів "Великої сімки" в Канаді президент США Дональд Трамп заявив, що окупований Крим є російським. Відзначається, що він висловив таку думку під час закритої вечері з лідерами G7. Трамп нібито мотивував це тим, що більшість населення Криму говорить російською мовою.