Глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що повстання українських козаків на чолі з Богданом Хмельницьким проти Речі Посполитої - це, як виявилося, "перший великий злочинний акт проти євреїв". До речі, не забув прем'єр і порівняти це з Голокостом.Про це Моравецький заявив під час лекції, присвяченій польсько-єврейським відносинам протягом століть, передають місцеві ЗМІ.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Польща "ніколи не виганяла євреїв", а за часів окупації нацистами тут відбувалися "найбільші репресії" за допомогу євреям, і саме в Польщі їм "допомагали найбільше".

"Першим великим злочинним актом проти євреїв, який в єврейській історіографії іноді прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч убитих євреїв", - заявив глава польського уряду.


Популярні новини зараз
Катя Осадча нажила собі конкурента: Олег Псюк з Kalush Orchestra запустив по всій Європі "панамковий" тренд Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Моравецький також розповів історію про облогу Львова козаками в 1648 році, коли Богдан Хмельницький в обмін на видачу євреїв обіцяв відступити від міста, проте "Львів відмовив, сказав, що не віддасть єврейських братів і не віддав".

Окрім цього, прем'єр розповів про те, що нещодавно з'їздив до польського міста Торунь, де один з місцевих рабинів "представив свій погляд на історію".

"Він говорив про трьох злочинців на "х" - Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (польською мовою їхні прізвища пишуться як Hitler, Himmler і Chmielnicki - ред.). Це герой для наших сусідів, а для нас - той, хто фактично привів до першого занепаду Речі Посполитої", - відрізав Моравецькій.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Україна може звинуватити Польщу в геноциді.