Влада Сполучених Штатів зажадали закрити три генеральні консульства Росії. Так, до 2 вересня будуть закриті дипломатичні будівлі в Сан-Франциско, та по одному консульству у Вашингтоні та Нью-Йорку.

Таким чином, у обох країн залишається по три консульства. В Росії залишаться диппредставництва в Нью-Йорку, Х'юстоні і Сіетлі.

Про це повідомила прес-служба Держдепартаменту США. В Держдепі називають ці заходи відповіддю на "необгрунтовані і шкідливі" вимоги Росії, які виконали США. Сполучені штати готові і на "подальші заходи", але закликають РФ відмовитися від подальших дій у відповідь.

В Кремлі вже відреагували на крок Вашингтону. Як повідомляють російські ЗМІ, перший заступник голови комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що США закриваючи російське консульство, намагаються таким чином "зберегти обличчя".

"Роблячи так, вони більше шкодять своїм громадянам. Не так багато росіян постійно проживає в США, які користуються послугами консульських установ. При всій повазі до цієї країни, мало хто в Америку їздить. У нас туристичні потоки йдуть в Європу, в південні країни, Китай, Індонезію ", - сказав він.

Джабаров висловив надію на те, що новий посол у Вашингтоні Василь Небензя допоможе зупинити процес погіршення двосторонніх відносин.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в липні Росія видворила 755 співробітників американської дипломатичної місії, заборонивши США користуватися посольської дачею в Срібному бору і складом в Москві. Кремль пояснив це відповіддю на санкції, введені в грудні 2016 року колишнім президентом США Бараком Обамою.