Стало відомо, завдяки чому вижили колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія, отруєні в британському Солсбері в березні.

Росіянам насправді просто дуже сильно пощастило, розповіло джерело видання The Sun в силових службах.

"Якби не дощ, Скрипаль точно б помер. І Юлія, ймовірно, теж", - заявив він.

За версією британців, нервово-паралітичну речовину класу "Новачок" було нанесено на ручку вхідних дверей в будинку колишнього шпигуна. Видання пише, що буквально за кілька хвилин до повернення чоловіка з дочкою пішла злива, яка й "розбавила" отруту. Відзначається, що токсин чутливий до вологи, його концентрація знижується при контакті з водою або тривалому впливі повітря.

Популярні новини зараз
Vodafone порадували українців цікавою пропозицією: лише 1 копійка але є умови Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

Раніше в російському МЗС заявляли, що "Новачок" у тій концентрації, про наявність якої в Солсбері повідомляли експерти, мав би "отруїти жителів всіх прилеглих до місця події кварталів". Однак в результаті постраждали тільки Скрипалі, при цьому вони не тільки вижили, але й "нормально функціонують".

Раніше "Знай.ua" писав про те, що британські правоохоронці осягли серйозного прогресу в справі про отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його дочки в березні 2018 року.

Видання The Sun з посиланням на власні джерела повідомляє, що безпосередньо в підготовці і процесі отруєння брали участь двоє людей. Практично 100%, що ці люди пов'язані з Російською Федерацією і знаходяться під захистом Володимира Путіна. Передбачається, що вони покинули межі Великобританії протягом доби після отруєння. Розкривати імена злочинців копи поки відмовилися.

"Кінцева мета полягає в тому, щоб залучити їх до кримінальної відповідальності", - розповів співрозмовник видання і додав, що це буде дуже і дуже непросто, оскільки злочинці давно покинули країну.

Нагадуємо також про те, що Сполучені Штати відкинули церемонії і відкрито звинуватили Росії в отруєнні розвідника Сергія Скрипаля. Офіційний Лондон зробив те саме і відкрито звинуватив Росію. Тим часом кількість жертв від отруєння продовжує збільшуватися: оскільки для нападу використовувалося речовину, що потрапляє в організм повітряно-крапельним шляхом, постраждали і правоохоронці, вони знаходяться в критичному стані.

Ми також писали про те, що перед тим, як колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля разом з 33-річною донькою Юлією 4 березня знайшли отруєними на лавці в Солсбері (Великобританія), очевидці бачили, як дивно поводився екс-службовець ГРУ і, яким маршрутом прямувала пара в той нещасливий день.