Країни Великої сімки вимагають, аби Російська Федерація розкрила всю інформацію про те, як і за яким рецептом розроблявся і виготовлявся нервово-паралітичний газ "Новачок", яким 4 березня в британському Солсбері отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку.

Про це йдеться в спільній заяві глав МЗС всіх країн-членів G7.

"Організація із заборони хімічної зброї незалежно підтвердила висновки Великобританії щодо хімічної речовини, використаної під час атаки в Солсбері. У відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями, Росія повинна повністю розкрити ОЗХЗ свою раніше неоприлюднену програму "Новачок", - стверджують дипломати.У документі також наголошується, що країни G7 згодні з оцінкою Великобританії, що саме Росія несе відповідальність за отруєння Сергія Скрипаля й "іншого правдоподібного пояснення немає".

Популярні новини зараз

У Тернополі випав перший сніг, колір настрою - білий

Українка увірвалася в лікарню і показала порожні палати - "Ось так і живемо!"

Сумська благає українців про допомогу: лишилася на вулиці, осиротіла

Українські зірки без макіяжу - Сумська, Полякова та Лідія Таран показали натуральну красу

Показати ще

"Ми засуджуємо тривалу нездатність Росії дати відповідь на законні запити уряду Сполученого королівства, що лише підкреслює її відповідальність. Ми закликаємо Росію негайно відповісти на всі питання, пов'язані з інцидентом в Солсбері", - наголошується в зверненні.Щоб змусити Росію поважати міжнародну систему, засновану на правилах, "Велика сімка" пообіцяла "і надалі належним чином залучати Росію до вирішення регіональних криз і глобальних викликів".

"G7 також продовжуватиме посилювати свої можливості з реагування на гібридні загрози, в тому числі в сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки. Ми вітаємо дії окремих держав, які вони вживають для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 уважно стежитиме за цією ситуацією і її наслідками", - підсумували міністри закордонних справ.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що син Сергія Скрипаля помер за дивних обставин.