Творець Новачка розповів, що насправді врятувало Скрипалів від смерті

поділитись
"Цю речовину міг застосовувати лише ідіот"

Хімік Віл Мірзаянов, який називає себе одним із засновників речовини "Новичок", вважає, що застосовувати цю речовину в британському кліматі не мало сенсу. Про це передає "Комерсант".

"Недолік цієї серії "Новичків" у тому, що вони мають високу гідровразливість, тобто це нестійкі сполуки, загалом-то кажучи. Ця речовина може бути стійкою лише в умовах відсутності вологи й вологості. Речовину застосували в Англії 4 березня, де стояв туман – крапельки води в повітрі", – сказав він і інтерв'ю. 

Хімік заявив, що люди, які труїли Скрипалів не знали про фізико-хімічні властивості "Новачка". 

"Вони не знали фізико-хімічні властивості цієї речовини. Цю речовину можна застосувати, тільки коли повітря сухе, тільки в цих умовах. Випробовують цю речовину де? У Шиханах на полігоні, де сухе повітря. Ще в Нукусі – там взагалі дощів немає", – заявив хімік.

Він висловив свою версію, чому Скрипалі не загинули і люди навколо "не дуже постраждали"

"Вони поїхали в ресторан, за їхньої відсутності намастили ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Річ у тім, що, коли намастили, почалася реакція гідролізу – реакція речовини з водою миттєво починається. І за цей час концентрація речовини встигла впасти, щонайменше, в кілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрація впала", - сказав Мірзоянов. 

На його думку, "цю речовину в цих умовах міг застосовувати лише ідіот, який нічого не знає про хімічні властивості "Новичка".

Він вважає, що "Новичок" можливо виготовити в одній країні і привезти в іншу без втрати чистоти.

"У закритому вигляді, якщо в нього волога не проникає, тоді можна", - сказав хімік. 

Як раніше передавав портал "Знай.ua", у Солсбері (Великобританія) з лікарні виписали доньку колишнього подвійного агента з РФ Юлію Скрипаль, котру разом із батьком отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

За даними ВВС, це сталося ще вчора, але інформацію тримали в таємниці, тому що сама Юлія не хотіла розголосу. Сьогодні повинна з'явитися офіційна заява лікарні, куди госпіталізували екс-розвідника ГРУ.

Автор матеріалу: 
Марина Яковенко
Теги: 
новачок, скрипаль, мірзаянов
Чотири людини, в тому числі у формі МВС, вибігли на поле під час матчу
0
0
19:47 15.07.2018
Цей матч стане легендарним
0
0
18:05 15.07.2018
Руйнування великого мосту у російському місті під впливом води потрапило на відео
0
0
17:52 15.07.2018
У декількох бесідах зі мною президент Трамп не приховував, що має менші захоплення щодо України
0
0
16:13 15.07.2018
Терорист-смертник підірвав себе у натовпі мітингувальників
0
0
16:11 15.07.2018