У Нідерландах схвалили заборону на паранджу і ніяк в громадських місцях. Закон стосується також лижних масок і шоломів, але дозволяє носити хіджаб, який покриває тільки волосся. Про це повідомляє Радіо Свобода.

У перелік громадських місць входять школи, болница, державні будівлі і університети.

Уряд Нідерландів підтримав законопроект, який повинен частково заборонити носити на людях будь-яке вбрання, що закриває обличчя, у травні 2015 року.

Подібні закони вже діють у Франції і Бельгії. Вони забороняють закривати обличчя в громадських місцях "з міркувань безпеки" і передбачають виключення тільки для таких випадків, як, наприклад, необхідність дотримати правила безпеки при роботі або на транспорті (захисні маски на будівництві або шоломи за кермом мотоцикла) або участь в костюмованому карнавалі.

Популярні новини зараз

Лідія Таран вбралася в червоне заради чоловіка: "Щоб всі ахнули!"

Юрій Ткач з "Квартал 95" раптово схуд, фанати не впізнали: "Циганські фокуси"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще

Багато мусульман говорять про те, що в цих країнах порушуються права жінок-мусульманок, але міжнародні суди підтвердили, що заборона на носіння хіджабу же не дав би права людини.

Як повідомлялося раніше, в Лівані новими поліцейськими стали дівчата в коротких шортиках. Влада Лівану сподіваються, що таким чином зможуть залучити в країну більше туристів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", парламент Данії схвалив заборону на носіння в громадських місцях предметів одягу, які повністю закривають тіло і / або особи, таких як паранджа і нікаб.

Про це повідомляє The Local

За законопроект проголосували 75 депутатів, проти - 30. Заборона підтримали ліберали, консерватори і датська народна партія, а також опозиційні соціал-демократи.

Заборона на паранджу і нікаб почне діяти з 1 серпня. Перше порушення закону передбачає штраф у розмірі 1000 крон (134 євро). Повторні порушення - 10 тисяч крон. З документа виключили норму про позбавлення волі за відмову дотримуватися заборони на носіння паранджі і нікаба.

Міністр юстиції Данії Серен Папі Поульсен раніше заявив, що данська поліція не буде насильно знімати вуалі з жінок. Їх попросять повернутися додому або відправлять до відділку.

Аналогічні закони вже діють в Австрії, Франції та Бельгії.

Варто відзначити, що раніше норвезькі законодавці підготували законопроект про заборону носіння жіночого одягу, що закриває обличчя.

У документі зазначено, що закривати обличчя жінки не можуть в дитсадках, школах і університетах. Депутати пояснюють, що такий одяг ускладнює спілкування між викладачами та учнями.