Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) отримала нового керівника: свіжоспеченим президентом стала депутата від Швейцарії, соціалістка Ліліан Морі-Паскье.

Морі-Паскьє є четвертою жінкою, яка очолила ПАРЄ. Вона була єдиним кандидатом на пост глави організації. У своїй вступній промові депутат зазначила, що цінності Європейської Ради потрібно пропагувати більше, ніж будь-коли раніше.

"Зростання екстремізму, насильства та репресій в контексті дуже напруженої міграції та безпеки вимагає від нас невпинного підтвердження голосно і зрозуміло того, що об'єднує нас. Тривожні події, напади в ряді європейських країн на свободу слова, свободу засобів масової інформації, свободу зібрань, рівності і захисту меншин роблять це абсолютною необхідністю", - заявила Морі-Паскье.

У минулому новоспечена глава ПАРЄ була доповідачем по російському питанню і неодноразово критикувала Російську Федерацію за агресію проти України і придушення самого поняття демократії у власній країні.

Свого часу вона була одним з авторів спільної заяви доповідачів з вимогою до Москви звільнити Надію Савченко.

Популярні новини зараз
Незліченні багатства Гітлера в Антарктиді: вчені знайшли достовірні докази Кінець світу до 2027 року: дивний "мандрівник" у часі показав порожній Колізей у Римі та вимерлі міста Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще

Разом з тим Паскьє виступає за збереження діалогу з Росією, в тому числі в рамках асамблеї. Після затвердження на чільному посту вона стане керувати спеціальним комітетом, який домовляється про зняття політичних санкційних обмежень з російської делегації.

Відзначається, що на цій посаді Морі-Паскье змінила представника Італії Мікеле Ніколетті, який очолював асамблею з січня 2018 року. Він покинув свою посаду достроково через поразки на виборах в італійський парламент.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган, що вирізняється з-поміж інших політиків проросійською спрямованістю, знову виграв президентські вибори и зайняв крісло голови держави на наступні 5 років.