Протягом п'яти років Польща планує послабити енергетичну залежність від Росії шляхом відмови від її газу: часткової або навіть повної.

"Так, зараз ми залежні від російського газу, але ми вже прийняли рішення про диверсифікацію поставок: ми побудували термінал для СПГ і вже імпортуємо газ з інших регіонів — наприклад, з Катару або в перспективі з США (якщо ціна нас влаштує)", — заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю "Комерсанту".

Політик також повідомив, що в червні Польща вже прийняла один танкер з США і тепер чекає пропозицій американців з приводу ціни. Крім того, країна підписала угоду з Данією і Норвегією, щоб побудувати Baltic Pipe.

"Це означає, що років через п'ять ми будемо як мінімум менш залежними від російського газу, а можливо, і зовсім не залежати від нього: третину наших потреб ми здатні покривати власним виробництвом, іншу третину ми розраховуємо отримувати через термінал СПГ і те, що залишилося — по газопроводу з Норвегії", — пояснив міністр.

Популярні новини зараз

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

Синоптик попередила про наближення навіженої негоди - "Не опирайтеся!"

Володимир Зеленський повідомив про відступ окупантів - воїни ЗСУ звільнили місто

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

Однак він додав, що країна не відмовиться від співпраці з РФ в майбутньому, якщо ціна на паливо буде конкурентною.

Як раніше повідомляв інформаційний портал Знай. ua, ЄС змалював невтішне майбутнє Польщі.