Польші доведеться відповідати за проведення скандальної судової реформи, що суперечить законодавству Європейського Союзу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроцедуру із залучення цієї країни до відповідальності запустила Єврокомісія, передає "ЛІГА".
Лист з повідомленням про початок процесу ЄК направила владі Польщі після того, як 28 липня опублікували один з трьох законів реформи, що стосується загальних судів. На відповідь інша сторона має місяць.
Перше, що не сподобалося Брюсселю у цьому законі, - введення різних пенсійних вікових груп для суддів-жінок і чоловіків - 60 і 65 років відповідно. Єврокомісари угледіли в цьому дискримінацію за статевою ознакою.
Інший момент – право міністра юстиції продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку, а також звільняти і призначати голів судів. Це, на думку ЄК, похитне незалежність та неупередженість польської судової системи.
Саме тому перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс листом покликав главу МЗС Вітольда Ващиковського і його і главу Мін'юсту на зустріч до Брюсселя для "відновлення діалогу".
Як відомо, судова реформа, ініційована провладною партією "Право і справедливість" вивела на вулиці польських міст десятки тисяч поляків. До них приєднався й екс-президент країни Лех Валенса.
Під тиском громадськості глава держави Анджей Дуда заявил, що заветує два з трьох законопроектів реформи – про Верховний суд та про Національну раду суддів. Третій законопроект, про загальні суди, він підписав.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що зі свого боку на Польщу образилася і Росія, пригрозивши поквитатися за прийняття рішення про декомунізацію комуністичних символів.