Польші доведеться відповідати за проведення скандальної судової реформи, що суперечить законодавству Європейського Союзу.

Процедуру із залучення цієї країни до відповідальності запустила Єврокомісія, передає "ЛІГА".

Лист з повідомленням про початок процесу ЄК направила владі Польщі після того, як 28 липня опублікували один з трьох законів реформи, що стосується загальних судів. На відповідь інша сторона має місяць.

Перше, що не сподобалося Брюсселю у цьому законі, - введення різних пенсійних вікових груп для суддів-жінок і чоловіків - 60 і 65 років відповідно. Єврокомісари угледіли в цьому дискримінацію за статевою ознакою.

Інший момент – право міністра юстиції продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку, а також звільняти і призначати голів судів. Це, на думку ЄК, похитне незалежність та неупередженість польської судової системи.

Популярні новини зараз

Юний підопічний Наді Дорофєєвої вразив суддів "Голосу країни": "Я її дуже люблю"

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Арсен Мірзоян у камуфляжі і Тоня Матвієнко в піжамі: зіркове подружжя розбурхало мережу

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

Показати ще

Саме тому перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс листом покликав главу МЗС Вітольда Ващиковського і його і главу Мін'юсту на зустріч до Брюсселя для "відновлення діалогу".

Як відомо, судова реформа, ініційована провладною партією "Право і справедливість" вивела на вулиці польських міст десятки тисяч поляків. До них приєднався й екс-президент країни Лех Валенса.

Під тиском громадськості глава держави Анджей Дуда заявил, що заветує два з трьох законопроектів реформи – про Верховний суд та про Національну раду суддів. Третій законопроект, про загальні суди, він підписав.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що зі свого боку на Польщу образилася і Росія, пригрозивши поквитатися за прийняття рішення про декомунізацію комуністичних символів.