В Італії померла найстаріша жінка в Європі Джузеппіна Проджетто. Вона пішла з життя у віці 116 років і 37 днів, пише ANSA.

Проджетто була другою найстарішою людиною в світі після 117-річної японки Чіхо Міяко.

Довгожителька народилася в 1902 році в селищі Ла Маддалена на Сардинії. З 1960-х жила в селі під Флоренцією, куди переїхала з сином Ренато Фрау. Чоловік загинув у віці 39 років, намагаючись врятувати потопельника у порту Ліворно на заході Італії.

Популярні новини зараз

Як Пугачова й Галкін: пара з різницею у 34 роки показала шалене кохання

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

На Хмельниччині безстрашний маршрутник схопив злочинця просто в салоні: куди зібрався?

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що довге життя мешканку Чечні Коку Истамбулову зовсім не радує. У цьому році 1 червня жінці виповнюється 129 років. Жінка стверджує, що за свій довгий вік не пам'ятає жодного щасливого дня.

Коку розповідає, що їй було 27 років, коли почалася революція. По закінченню Другої світової війни їй виповнилося вже 55, а розпад Радянського Союзу вона зустріла в 102-річному віці.

"Я бачу людей-довгожителів, які займаються спортом, дотримуються спеціальної дієти, намагаються підтримувати форму, але як я дожила до сьогоднішнього дня - я не уявляю. Я завжди багато працювала, порпалася в землі, і за все життя у мене не було ні одного щасливого дня. Я втомилася. Для мене довге життя зовсім не божий подарунок - навпаки, боже покарання", - стверджує змучена жінка.

Всі рідні та діти Коку за цей час вмирали, а вона продовжує жити. Останньою з її родини пішла з життя дочка Тамара 104-річному віці п'ять років тому.

У чому секрет довголіття Коку і сама не знає, при цьому стверджуючи, що ніколи не дотримувалася спеціальної дієти. Жінка зазначає, що уникає вживання м'яса, але любить сир і кисломолочні продукти.

"Я пережила громадянську війну після революції, Другу світову війну, депортацію нашого народу в 1944 році... а пізніше ще дві чеченські війни. І тепер я впевнена, що прожила нещасливе життя", - розповідає жінка.

Все своє життя вона провела у чеченському селі, крім періоду депортації в Казахстан під час Другої світової війни і заслання в Сибір.

"Озираючись на своє життя, я шкодую про те, що не померла раніше. Все життя одна робота без відпочинку і розваг", - шкодує Коку.

Нагадуємо також про те, що французькі вчені з'ясували, як можна продовжити своє життя без фінансових витрат. Спосіб, про який йде мова, зовсім не вимагає яких-небудь вкладень коштів.